کد خبر: 7220
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
ویروس کرونا

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: اگر تعطیلی دو هفته‌ای در استان تهران اتفاق بیفتد، می‌توانیم مقداری موج ابتلا و مرگ و میر را کنترل کنیم.

به گزارش پیام خبر، با توجه به آمارهای هر روزه مرگ و میر کرونا در تهران معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در این استان، وضعیت استان تهران از نظر شیوع کرونا را بحرانی اعلام کرد و گفت: تعداد بستری ما در مراکز مرکزی و جنوب شهر تهران بیشتر از سایر مناطق است.

نادر توکلی با بیان اینکه مصوبات نهایی برای تعطیلی دو هفته ای تهران در حال پیگیری است ادامه داد: مصوبات اولیه گرفته شده و مصوبات نهایی آن را از طریق ستاد کرونای استان تهران بشدت پیگیری می‌کنیم تا استان تهران به مدت دو هفته تعطیل شود.

وی در خصوص شرایط این تعطیلی عنوان کرد: قفل کردن کامل مدنظر ما است؛ ‌ کارمندان و کارگران تعطیل می‌شوند و فقط مشاغل گروه یک مانند اورژانس، آتش نشانی، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌های مایحتاج و مواد غذایی مردم می‌توانند فعالیت داشته باشند.

توکلی افزود: بشدت در حال رایزنی برای اعمال این تعطیلی دو هفته‌ای هستیم و بسیاری از مسئولان استان تهران نیز روی این موضوع با ما توافق نظر دارند، قبلا مناطقی را در تهران سفید اعلام می‌کردیم، اما الان دارای سه وضعیت بحرانی، قرمز و زرد هستیم و اعلام وضعیت مناطق، سه رنگی شده است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران تاکید کرد: که اگر تعطیلی دو هفته‌ای در استان تهران اتفاق بیفتد، می‌توانیم مقداری موج ابتلا و مرگ و میر را کنترل کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل