کد خبر: 7225
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
طب سنتی

امام جمعه موقت اصفهان گفت: برای مقابله با کرونا باید کمی رویکرد خود را تغییر دهیم و علاوه بر طب جدید از طب سنتی نیز بهره ببریم.

به گزارش پیام خبر ، محمد تقی رهبر در خصوص وضعیت حاد کرونا در کشور و راه های مقابله با آن، اظهار کرد: معتقدم در درمان کرونا علاوه بر استفاده از طب جدید باید از طب سنتی و داروهای آن نیز بهره ببریم و رویکرد خود را کمی تغییر دهیم تا بهتر بتوانیم با این بیماری منحوس مقابله کنیم. البته بهترین راه پیشگیری است و مردم باید ضمن زدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

وی افزود: دادن خیرات، صدقات و دعا و توسل نیز اثر خاص خود را دارد که مردم نباید از این مهم غافل شوند تا دفع بلا شود. دوا به جای خود و طب سنتی و جدید هم به جای خود ارزش دارند. گاهی می بینیم برخی هنوز عروسی می گیرند و مراسم فوت برگزار می کنند، در این شرایط مشخص است که بیماری شیوع بیشتری پیدا می کند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه محدودیت‌های جدید وضع شده تاثیر خوبی در کنترل ویروس کرونا دارد، گفت: محدود کردن ساعت اصناف و مشاغل غیر ضروری باید زودتر انجام می شد هر چند که مردم خودشان بهترین گزینه برای دفع کرونا هستند.

رهبر خاطرنشان کرد: زمانی این بیماری ساده انگاری شد که دلیل اصلی آن این بود که زندگی بسیاری از مردم به خرید و فروش‌های روزانه وابسته است و همه دارای ثروت نیستند که در خانه بنشینند. ضروریات زندگی مردم باید تامین شود، البته بسیاری از رفتارها مانند رفتن به سفر و شهرگردی درست نبود. جامعه چند میلیونی را به راحتی نمی توان کنترل کرد و عده ای هنوز در رعایت پروتکل‌ها سهل انگاری می‌کنند که نظارت بیشتر دستگاه‌ها را طلب می کند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل