کد خبر: 7247
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
انعقاد تفاهم نامه سپاه فجر و دانشگاه علوم پزشکی در راستای مقابله با کرونا

فرمانده سپاه فجرگفت: حداکثر ظرفیت های سپاه و بسیج فارس در سه محور فعالیت های بهداشتی و پیشگیری، فعالیت در مراکز درمانی مورد نیاز دانشگاه و مساعدت و فعالیت در حوزه پشتیبانی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شیراز سازماندهی و بکارگیری خواهند شد

به گزارش پیام خبر،  تفاهم نامه بسیج ملی سلامت در پیشگیری و مبارزه با کووید ۱۹ بین سپاه فجر استان فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز منعقد شد.

سردار بوعلی با بیان کرد: براساس این تفاهم نامه تمام ظرفیت های سپاه و بسیج فارس در حوزه های مختلف عمومی و تخصصی، نیروی انسانی  و تجهیزات برای کمک به کادر بهداشت و درمان به میدان خواهند آمدو طبق مفاد این تفاهم نامه حداکثر ظرفیت های سپاه و بسیج فارس در سه محور فعالیت های بهداشتی و پیشگیری، فعالیت در مراکز درمانی مورد نیاز دانشگاه و مساعدت و فعالیت در حوزه پشتیبانی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شیراز سازماندهی و بکارگیری خواهند شد.

فرمانده سپاه فجر افزود: حضور نیروهای بسیجی در فرآیند مدیریت آرامستان ها، اقناع سازی جامعه در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی، همکاری در گندزدایی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، همکاری گروه های جهادی در راستای تغسیل متوفیان و فعال شدن آمرین سلامت در سطح محلات از جمله اهداف مهم این تفاهم نامه است.

وی با بیان اینکه براساس این تفاهم نامه افراد داوطلب و اعضای گروه های جهادی بسیج پس از طِی دوره آموزشی به یاری کادر بهداشت و درمان فارس خواهند آمد، ادامه داد: افراد متخصص در حوزه پزشکی و همچنین داوطلبین پس از طِیِ دوره آموزش تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی در راستای طرح بیمار یار در مراکز بهداشتی و درمانی بکارگیری می شوند.

سردار بوعلی با بیان اینکه ثبت نام از داوطلبین همیار بیمار و سلامت توسط پایگاه های مقاومت و گروهای جهادی بسیج آغاز شده است، گفت: داوطلبانی که دارای تخصص و توانمندی های عمومی هستند نیز در امور پشتیبانی و خدماتی مراکز بهداشتی و درمانی سازماندهی و بکارگیری خواهند شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.