کد خبر: 7249
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نشست هفته کتاب مرودشت

عبدالصمد سلیمانی، با اشاره به شرایط کنونی جامعه در موضوع کرونا و نیاز به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری با بهره‌گیری از طرفیت شبکه‌های اجتماعی بر بستر مجازی اشاره کرد و گفت: تعامل، مشارکت و همکاری اداره‌ها، نهادها و مؤسسه‌های فرهنگی و هنری برای حفظ ارتباط با مخاطبان خود و جامعه بیش از پیش نیاز است.

به گزارش پیام خبر؛ با حضور عبدالصمد سلیمانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی مرودشت، محمدجواد گرانمایه، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان و علی اسفندیاری، مدیر مؤسسه فرهنگی و هنری فاتحان راه دانش، برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی بیان شد.

عبدالصمد سلیمانی، با اشاره به شرایط کنونی جامعه در موضوع کرونا و نیاز به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری با بهره‌گیری از طرفیت شبکه‌های اجتماعی بر بستر مجازی اشاره کرد و گفت: تعامل، مشارکت و همکاری اداره‌ها، نهادها و مؤسسه‌های فرهنگی و هنری برای حفظ ارتباط با مخاطبان خود و جامعه بیش از پیش نیاز است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت بیان کرد: با فرا رسیدن هفته کتاب و کتاب‌خوانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره امور کتابخانه‌های عمومی شهرستان مرودشت با مشارکت و همکاری هم رویدادهای این هفته را در شرایط کنونی، پیش‌بینی و برنامه‌ریزی برگزار خواهند کرد.

وی در ادامه از رییس اداره امور کتابخانه‌های عمومی مرودشت و همکاران آن مجموعه در مشارکت و همکاری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری و همچنین مشارکت علی اسفندیاری، مدیریت مؤسسه فاتحان راه دانش در برگزاری برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی ساهای گذشته تقدیر و تشکر کرد.

محمدجواد گرانمایه هم تعامل و مشارکت در انجام برنامه‌های فرهنگی و هنری را گامی موثر و سازنده در تحقق اهداف هر دو اداره دانست که در رویکرد مدیریت جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان محسوس است. در این راستا فصل‌های جدیدی برای مشارکت و همکاری گشوده شد که برگزاری برنامه هفته کتاب از این دسته است.

گرانمایه در ادامه با اشاره به شرایط ویژه جامعه در مواجه با ویروس کرونا و رعایت شیوه‌نامه‌ای بهداشتی گفت: برنامه‌های ویژه هفته کتاب و کتاب‌خوانی امسال متناسب با شرایط یاد شده پیش‌بینی و با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌گردد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان در ادامه به شرح برنامه‌های این هفته پرداخت که وی برنامه پویش طنز خانواده را از مهم‌ترین برنامه‌های این هفته دانست که با حضور استاد مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده کشوری به مدت یک ساعت بر بستر مجازی با حضور شرکت‌کنندگان برگزار خواهد شد. در این برنامه شرکت‌کنندگان  بطور هم‌زمان ضرب‌المثل‌های رایج را بیان می‌کنند و توسط رحماندوست، داوری و برگزیدگان شناخته خواهند شد.  

گفتنی است برنامه‌های این هفته با غبارروبی و گلباران قبور شهدا آغاز خواهد و با تجلیل از کتابدار و عضو برتر کتابخانه، تجلیل از نویسندگان نوجوان، رونمایی از کتاب و برنامه پویش طنز خانواده، تجلیل از ساغر خسروی، نویسنده نوجوان مرودشتی کتاب "چشم در چشم"، تجلیل از کتابخوانان نوجوان باشگاه کتابخوان فاتحان، دیدار و تقدیر از کارمندان کتابخوان آتش‌نشانی و شهرداری اشاره کرد که از ۲۴ تا ۲۹ آبانماه برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.