کد خبر: 7250
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
مرتضی جعفری، رئیس سازمان فرهنگی شهرداری شیراز

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: با توجه به اینکه عنوان پایتخت کتاب شیراز تا ۱۴۰۰ تمدید شده است، شهرداری شیراز بیش از ۲۸ برنامه متنوع را برای هفته کتاب و کتابخوانی طراحی کرده است که در سال پیش رو اجرا خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در مراسم رونمایی از  نخستین اتوبوس سیار کتاب با عنوان مسیر دانایی و گشایش کتابخانه عمومی و سالن مطالعه استاد بهمن بیگی، با بیان اینکه عنوان پایتخت کتاب شیراز تا ۱۴۰۰ تمدید شده است گفت: شهرداری شیراز بیش از ۲۸ برنامه متنوع را به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی طراحی کرده است که در سال پیش رو اجرا خواهد شد.

مرتضی جعفری در خصوص برنامه های سازمان فرهنگی شهرداری بیان کرد: ۱۱ کتاب با خط بریل برای نابینایان طراحی و به کتابخانه مخصوص این عزیزان اهدا می شود، ۱۴ کتاب با موضوعیت کودکان از نویسندگان شیرازی ونویسندگان برتر کشور به زبان انگلیسی و عربی ترجمه شد است، در پویش تاکسیرانان دوستدار کتاب ۳۰ تاکسی مجهز به کتابخانه هایی می شوند که به صورت تعاملی در گردش خواهند بود.

وی افزود: از دیگر برنامه های شهرداری در هفته کتاب و کتابخوانی برنامه رونمایی از همین کتابخانه استاد بهمن بیگی هست که بیش از ۶ هزار جلد کتاب که بیشتر در محور تاریخ و ادبیات است در خود جای داده، اهدای این کتاب ها  به همت آقای کمالی سروستانی مدیر مرکز اسناد و با هماهنگی خانواده مرحوم مهندس چینی صورت گرفته است.

جعفری تصریح کرد: این کتابخانه که در منطقه محروم شهر واقع است از نظر منابع تاریخ و ادبیات در سطح شهر شیراز بی نظیر است، همچنین قرائت خانه ای با ظرفیت ۸۰ نفر و تجهیزاتی استاندارد در کنار این کتابخانه ایجاد شده است.

وی در خصوص مسیر کتابخانه سیار نیز عنوان کرد: این اتوبوس در بین چهار منطقه محروم شیراز در گردش خواهد بود و برنامه های عبور آن از این مناطق مشخص خواهد شد، در روزهای تعطیل نیز در مسیر پیاده روی مستقر خواهد شد تا مردم این مناطق از امکانات آن به بهترین شکل استفاده کنند.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اضافه کرد: یک فضای ۲۰ نفره در این اتوبوس وجود دارد که برای پخش فیلم برای کودکان برنامه ریزی شده است، امیدواریم در طول سال اتفاق های خوبی را در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی داشته باشیم و این قول را خواهیم داد که نظیر این کتابخانه را در سه فرهنگ سرای بزرگ دیگر شهر راه اندازی خواهیم کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.