حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز در همایش شهرداران

شهردار شیراز گفت: میانرود با افتتاح کتابخانه عمومی استاد بهمن بیگی و با توجه به برنامه هایی که در دستور کار شهرداری قرار دارد دیگر به عنوان منطقه محروم شناخته نمی شود.

به گزارش پیام خبر، شهردار شیراز در مراسم رونمایی از  نخستین اتوبوس سیار کتاب با عنوان مسیر دانایی و گشایش کتابخانه عمومی و سالن مطالعه استاد بهمن بیگی به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی عنوان کرد: امروز در یکی از فرهنگ سراهای جنوب شیراز کتاب خانه ای افتتاح می شود که در نوع خود بی نظیر است و سبب توسعه این منطقه خواهد شد.

حیدر اسکندر پور افزود: برای من به عنوان خدمتگزار مردم شیراز در شهرداری بسیار لذت بخش است که مردم شیراز دانایی و اندیشه را برای گذشتگان خود خیر می کنند و امیدواریم این شروع راهی باشد که هزینه های مجالس بزرگداشت را در راستای توسعه دانایی و دانش در مناطق مختلف شیراز قرار دهیم.

وی با بیان اینکه افتتاح کتابخانه ها سبب توسعه مناطق شهر خواهد شد، تصریح کرد: اگر می خواهیم در جامعه از جهل فاصله بگیریم راهی جز توسعه فرهنگ کتاب خوانی نداریم، تلاش خواهیم کرد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ماه های آینده کتابخانه های بیشتری را افتتاح کنیم.

اسکندرپور  با یان اینکه میانرود با داشتن این فرهنگ سرا و کتابخانه دیگر منطقه محروم شهر شیراز نیست اظهار کرد: میانرود با توجه به توسعه هایی که در این منطقه در حال انجامش هست و برنامه هایی که در دستور کار داریم به عنوان منطقه محروم شناخته نمی شود، در پایان امسال مترو از میانرود تا میدان امام حسین افتتاح خواهد شد.

شهردار شیراز ادامه داد: شهرداری در حال ساخت پارک ده هکتاری در کنار رودخانه چنارراهدار است، که ۴.۶ هکتار به صورت فضای شهری و ۵ هکتار هم به صورت پارک ورزش و سلامت در نظر گرفته شده است، در همین راستا با وجود یکی از بهترین فرهنگ سراها دراین منطقه طی ماه های آینده این منطقه را به عنوان منطقه برخوردار خواهیم شناخت و دیگر منطقه محروم نخواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.