کد خبر: 7253
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
محدودیت کرونا

رییس جمهور گفت: اکنون در شرایطی هستیم که ناچار به افزایش محدودیت‌ها هستیم، هدف این است که فوتی‌ها و مرگ و میر کمتر شود.

به گزارش پیام خبر، رییس جمهور امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه اکنون در شرایطی هستیم که ناچار به افزایش محدودیت‌ها هستیم گفت: هر شهری بنا به ویژگی‌هایی که دارد، مقرراتی برایش تعیین می‌شود، این طرح تا پایان کرونا ادامه خواهد داشت و قرارگاه و وزارت بهداشت بیشترین مسئولیت را برای آن برعهده دارند.  

حسن روحانی با بیان اینکه ممکن است این ویروس تا سال آینده هم باشد عنوان کرد: حرف‌هایی درباره داروهای موثر گفته شده است ولی داروی قطعی و واکسن قطعی هنوز وجود ندارد و تا زمانی که به اندازه کافی به مردم نرسد، نمی‌شود گفت کرونا تمام شده است.  

وی  افزود: امروز تصمیمات کلی برای اعمال محدودیت‌های بیشتر اتخاذ کردیم که از شنبه آینده با توجه به ویژگی شهرها از نظر وضعیت بیماری اجرا می شود و تا پایان کرونا ادامه خواهد داشت، هدف این است که فوتی‌ها و مرگ و میر کمتر شود.

روحانی در خصوص جزییات این طرح اضافه کرد:ظاهر این طرح تعطیلات برخی از مشاغل و بخش‌های فرهنگی- آموزشی یا در مواردی به شکل جریمه خواهد داشت، اما واقعیت این است که باید مردم احساس کنند که این مساله مهم است و ما در یک شرایطی ویژه قرار داریم.

رییس جمهور تاکید کرد: این ویروس جهش یافته و ویروس اسفند و فروردین نیست، سرعت انتقال آن ۹ برابر شده است و باید بیشتر رعایت کنیم.

روحانی در خصوص مسئله مهم بیماریابی اظهار کرد: در جامعه کسانی افراد مبتلا به ویروس هستند که ۸۰ درصد علامت روشن ندارند یا علائم آنها کم است، کسانی که علامت آشکار دارند، تنها ۲۰ درصد است. چون این افراد علامت ندارند، فکر می‌کنند سالم هستند و دیگران را مبتلا می‌کنند.

وی ادامه داد: باید تست تشخیصی را افزایش دهیم، وزارت بهداشت خود را برای این کار آماده کرده و دولت آماده یاری‌رسانی است، شرکت‌های دانش‌بنیان هم کمک می‌کنند تا کیت‌های تشخیصی که در زمان کوتاه جواب می دهند را افزایش دهیم.

روحانی خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله بعد از اینکه تست سریع آمد، باید برنامه‌ریزی خاصی برای افرادی که مردم بیشتر با آنها در رفت و آمد هستند، صورت بگیرد، خود بیمارستان‌ها، مطب‌ها، فروشگاه‌ها و جاهایی که مردم تردد بیشتری دارند، مورد مراعات قرار بگیرد تا از این مسئله عبور کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.