انعقاد تفاهم نامه میان آموزش و پرورش فارس و نیروی انتظامی فارس

تفاهم نامه همکاری بین نیروی انتظامی و آموزش و پرورش استان درراستای افزایش تعامل و همکاری های دو جانبه منعقد شد.

به گزارش پیام خبر، نشست آموزشی و توجیهی هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی در مدارس ( ۲۲ الی ۲۸ آبان ماه) با حضور مدیر کل آموزش و پرورش، روسای ادارات مناطق، روسای آموزش و پرورش شهرستان های استان فارس و جمعی از مسئولان نیروی انتظامی از جمله سرهنگ "کاووس محمدی" معاون اجتماعی، سرهنگ احمد ایزدی معاون تربیت و آموزش و سرهنگ عبدالله خسروانی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان فارس به صورت ویدئو کنفرانسی و در محل اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

سرهنگ محمدی معاون اجتماعی پلیس فارس گفت: تعامل و همبستگی آموزش و پرورش با پلیس موجب مدیریت آسیب های حوزه اجتماعی شده و از ایجاد بسیاری از ناهنجاری ها در جامعه جلوگیری می کندو آموزش و پرورش کانون اصلی شناخت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و اگر تعامل و همکاری میان پلیس و آموزش و پرورش در زمینه آموزشی و آگاهسازی دانش آموزان و خانواده ها وجود نداشته باشد، جامعه دانش آموزی دچار مشکل می شود.

وی افزود: گسترش برنامه های آموزش همگانی در حوزه آموزش به خانواده، معلمان و دانش آموزان را از اولویت های کار پلیس است و با توجه به سیستم آموزشی جدید پس از شیوع ویروس کرونا، این موضوع در فضای مجازی انجام می پذیرد.

سرهنگ محمدی بیان کرد: معلمان در فضایی آموزشی، دانش آموزان را تربیت و پرورش می دهند و پلیس نیز در جامعه به عنوان معلمان نظم و امنیت در جامعه، خدمت رسانی می کند و این دو نهاد می توانند همواره تهدیدات و آسیب های اجتماعی را به فرصت تبدیل کنندو پلیس در راستای پیشگیری از گرایش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر همواره با دادن آگاهی به خانواده ها و بیان عواقب اعتیاد به مواد مخدر گامی موثر در این زمینه برداشته است.

سرهنگ محمدی افزود: با توجه به اهداف و رسالت های مشترک آموزش و پرورش و نیروی انتظامی در راستای تحقق سند تحول بنیادین در تربیت انسان هایی با ایمان، متعهد، مسئولیت پذیر کار آمد و اثر بخش بر اساس نظام معیار اسلامی و به منظور هم افزایی ظرفیت های مشترک در تمامی سطوح. در مفاد این تفاهم نامه استفاده از ظرفیت ها و منابع دو طرف مورد تاکید است و ترویج توسعه نظم و انضباط اجتماعی، تقویت امنیت و ارتقای سطح سلامت اجتماعی دانش آموزان و خانواده های آنان، هم افزایی برای استقرار نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان، تلاش در پیشگیری از آسیب های اجتماعی نوپدید و رفتارهای پر خطر، ارتقاء کیفیت سطح مداخلات و کاهش آسیب های اجتماعی و رفتار های پرخطر در دانش آموزان از مهمترین اهداف انعقاد این تفاهم نامه عنوان کرد.

دراین نشست دکتر فرهاد اسماعیلی، مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس تصریح کرد: آسیب های اجتماعی موجود در جامعه از جمله اعتیاد مربوط به همه اعضای جامعه است و تک تک افراد و سازمان ها نسبت به آن ها مسئولیت دارند و آسیب های اجتماعی در جامعه بر لزوم انجام بیش از پیش اقدامات فرهنگی و هنری در این راستا،  تعامل و همکاری نیروی انتظامی و آموزش و پرورش در کاهش آسیب های اجتماعی جامعه بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

در پایان، اعضای حاضر نسبت به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون راهکارهای پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی در مدارس اقدام و در این خصوص تبادل نظر صورت پذیرفت. شایان ذکر است، با همکاری نیروی انتظامی و آموزش و پرورش استان فارس، نمایشگاهی پیرامون هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی در مدارس در محل اداره کل آموزش و پرورش برپا شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.