علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ۳۲۳ مبتلای به کرونا در استان به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت ویژه با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» افزود: هم اکنون ۲ هزار و ۴۶ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۲۳ بیمار مبتلا به کرونا نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۴۲۶ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۱۵ هزار و ۵۱۶ مورد مثبت شناسایی شده است.

وی با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تفکیک شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع ۱۱۵ هزار و ۵۱۶ مورد شناسایی شده، ۵۷ هزار و ۹۰۷ مورد مربوط به شیراز؛ کازرون سه هزار و ۱۶۹ مورد؛ مرودشت دو هزار و ۸۶۵ مورد؛ آباده هزار و ۹۲۷ مورد؛ کوار هزار و ۹۱۰ مورد؛ فیروزآباد هزار و ۸۷۰ مورد؛ داراب هزار و ۶۳۰ مورد؛ ممسنی هزار و ۶۱۷ مورد؛ سپیدان هزار و ۳۶۰ مورد؛ قیروکارزین هزار و ۱۶۲ مورد؛ استهبان هزار و ۹۲ مورد؛ اقلید و زرین دشت هر کدام ۹۸۴ مورد؛ خرم بید ۹۶۷ مورد؛ لامرد ۹۵۳ مورد؛ کوه چنار ۸۶۹ مورد؛ زرقان ۸۵۲ مورد؛ نی ریز ۸۰۷ مورد؛ پاسارگاد ۷۰۹ مورد؛ فراشبند ۶۷۱ مورد؛ رستم ۶۳۶ مورد؛ ارسنجان ۶۱۲ مورد؛ مهر ۶۰۷ مورد؛ خرامه ۵۹۴ مورد؛ سروستان ۴۷۱ مورد؛ بوانات ۳۸۴ مورد؛ بیضا ۳۸۰ مورد؛ سرچهان ۲۴۵ مورد؛ بختگان ۲۱۵ مورد بوده و مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.

همتی با بیان اینکه متاسفانه ۳۵ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند افزود: با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به هزار و ۹۰۹ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان ها و ایزوله خانگی در استان نیز به ۹۸ هزار و ۹۰۶ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:طبق بررسی آخرین وضعیت کروناویروس در استان، ۲۷ شهرستان فارس در وضعیت قرمز یا ویژه و ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی یا هشدار به سر می برند.

وی با تاکید بر اهمیت در خانه ماندن و قرنطینه افراد مبتلا به کروناویروس در قطع زنجیره انتقال توصیه کرد: مردم فهیم استان در صورت مشاهده تردد بیماران مبتلا به کروناویروس در سطح جامعه و خارج از قرنطینه خانگی، می توانند با شماره های ۱۸۱۹ و ۱۵۹۰ تماس بگیرند تا پیگیری های لازم از سوی مراجع ذیصلاح اعمال شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.