لایه روبی

رئیس‌ اداره حفاظت محیط زیست لارستان از لایه روبی و احیای چشمه لاور چرک در منطقه حفاظت شده هرمود لارستان خبر داد.

به گزارش پیام خبر، «خدا نظر انصاری گفت»: چشمه لاور چرک در منطقه حفاظت شده هرمود لارستان لایه روبی و احیا شد.
رئیس‌ اداره حفاظت محیط زیست لارستان افزود: این چشمه که بصورت چاه قدیمی و به عمق 4 متر است  کاملا لایه روبی و حلقه گذاری شده است 

وی اضافه کرد: چاه منبع چشمه در مسیر رودخانه خشک واقع شده است و چون هر سال با وقوع بارندگی با گل و لای پر می شد اما با تلاش دوستداران محیط زیست چاه کاملا حلقه گذاری شده و مسیر سیلاب نیز منحرف شد که موجب افزایش خروجی آب چشمه تا دو برابر شده است. 

انصاری بیان کرد: همچنین با لوله گذاری به طول 100 متر ابشخور بتونی جدید به طول 5 متر با نصب شناور  ساخته شد، که روزانه در فصول کم آبی بیش از یکصدو پنجاه راس وحوش شامل قوچ و میش،کل وبز و جبیر و چند صد قطعه پرنده کبگ و تیهو و... از این چشمه سیراب می شوند. 
انصاری ضمن قدردانی از انجمن سبز  اندیشان خور لارستان یادآور شد: حدود یکماه پیش یک باب ابشخور به ظرفیت 55هزار لیتر در  منطقه چاهشور هرمود توسط همین انجمن ساخته و به بهره برداری رسیده است. 
منطقه حفاظت شده هرمود در جتوب شرق استان فارس واقع شده و زیستگاه قوچ و میش لارستان و بهترین زیستگاه جبیر در کشور است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.