کد خبر: 7259
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
 • خبرنگار: نوید جعفری
 • چاپ
اهداء لوح سپاس ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان فارس

جلسه تبیین و  تدوین نقش سازمان صنعت، معدن وتجارت استان فارس در دفاع مقدس برگزار شد

به گزارش پیام خبر، جلسه بهره ‌برداری، مشارکت، بهره‌وری از ظرفیت‌های صنعتی، معدنی و تجاری در نشر و گسترش ارزش‌های دفاع مقدس و تبیین و  تدوین نقش سازمان صمت استان فارس در تأمین تجهیزات و اجرای هرچه بهتر موزه دفاع مقدس با حضور «حمیدرضا ایزدی» رییس سازمان صمت و سرهنگ پاسدار «سعید کوشکی جهرمی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان  برگزار شد.

در این جلسه به پاس  ایستادگی  و تلاش‌های ارزشمند «حمید رضا ایزدی»  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان فارس با اهداء لوح سپاس ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که به امضاء «عنایت اله رحیمی» استاندار فارس، سرهنگ پاسدار «سعید کوشکی جهرمی «  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان «لطف اله دژکام» نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز رسیده است تقدیر و تشکر شد.

 اعضای جلسه با ارائه پیشنهادات سازنده  روند توسعه فعالیت‌ها  و عملکرد خود را مطرح نموده، و  مقرر شد؛ نقش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سایر بنگاه های اقتصادی و واحدهای  تولیدی در توسعه موزه دفاع مقدس تدوین و در قالب یک کتاب مرجع و  فیلم مستند منتشر شود.

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان فارس گفت:

"از آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس  بیش از ۴۰ سال می‌گذرد و آنچه که برای ما به جا مانده است؛ حماسه و ارزش‌هاست لذا انتقال این ارزش ها و افتخارات  بصورت مدون و اصولی  به نسل آینده  یک ضرورت است. "

«حمید رضا ایزدی» افزود: 

"تدوین و انتشار دستاوردهای دفاع مقدس، بهره‌مندی از ظرفیت و مشارکت فعال تمامی تشکل‌ها  و واحدهای تولیدی، تجاری، اصناف و بازاریان، توجه به کیفیت بخشی و فراگیری برنامه‌ها با استفاده از شیوه های نوین و سمت و سو دادن به این  برنامه‌ها در اولویت سازمان صمت فارس است. "

وی  در بازدید از موزه دفاع مقدس استان فارس تصریح کرد: موزه دفاع مقدس، یک مجموعه فرهنگی‌ست لذا ضرورت دارد؛ در توسعه این مجموعه و نمایشگاه دائمی دستاوردهای جبهه و جنگ  تلاش‌های بسیاری داشته باشیم. "

«سردار کوشکی» با تأکید بر تأثیر گذاری ایثار، جانفشانی‌ها و رشادت‌های رزمندگان جبهه‌های حق علیه باطل یاد آور شد:

"تأثیر دفاع مقدس بر تمامی ابعاد جامعه از جمله اقتصاد، فرهنگ و ...  باید برای همه اقشار جامعه ملی و فراملی بیان گردد و از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی و  فضای مجازی در تبیین آن استفاده شود. "

وی با تاکید بر داشتن استراتژی‌های  موثر در معرفی ظرفیت‌ها، رشادت‌ها و فعالیت‌های مردمی در دفاع مقدس، تصریح کرد: 

"نمود شاخص و اثرگذار اقتدار ایران اسلامی مرهون مقاومت  ۴۲ ساله  انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس بعنوان یک دانشگاه و راهبرد اصلی و اساسی در مقابله با  قدرت‌های پوشالی‌ست که بیان آن درقالب مستند و فیلم  از اهمیت ویژه ای برخور داراست. "

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.