کد خبر: 7269
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
علیرضارییسی

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: مدارس، دانشگاه‌ها و آزمون ها غیرحضوری برگزار خواهند شد و مساجد و نماز جمعه تا ٢ هفته در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد تعطیل خواهند بود.

به گزارش پیام خبر، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفت و گوی خبری در خصوص تعطیلی در ۱۰۰ شهر که در سطح یک شیوع کرونا(قرمز) قرار دارند گفت: در این مناطق مشاغل رده یک(مشاغل ضروری) به هیچ عنوان تعطیل نخواهند شد, یعنی کارخانه‌ها مشمول محدودیت‌ها نمی‌شوند و صنعت و تولید تعطیل نخواهند شد.

علی رضا رییسی در خصوص کارکنان ادارات نیز عنوان کرد: در شهرهای قرمز تا سقف یک سوم، در شهرهای نارنجی تا یک دوم و در شهرهای زرد دو سوم کارکنان ادارات مجاز به حضور در محل کار هستند.

 وی  افزود: مدارس، دانشگاه‌ها و آزمون ها غیرحضوری برگزار خواهند شد و مساجد و نماز جمعه تا ٢ هفته در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد تعطیل خواهند بود.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد: تمام مراکز بلیت فروشی به سامانه آزمایشگاهی متصل خواهند شد و اگر کسی تست مثبت داشته باشد تا ١۴ روز نمی‌تواند با هواپیما، قطار یا اتوبوس سفر کند.

بر این اساس از رده های شغلی ۱،۲،۳،۴، در شهرهای در وضعیت قرمز کرونا فقط رده شغلی یک، در شهرهای نارنجی رده شغلی یک و دو، در شهرهای زرد رده شغلی یک و دو و سه فعالیت خواهند کرد.

استان‌های در وضعیت قرمز تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال‌وبختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان هستند.

استان‌های در وضعیت نارنجی و زرد نیز هرمزگان، فارس، گلستان، سیستان و بلوچستان هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل