کد خبر: 7270
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
لپ تاپ

رئیس اتحادیه فناوران رایانه از افت پنج تا ۱۰ درصدی قیمت تبلت و لپ‌تاپ در بازار خبر داد و گفت: با کاهش قیمت دلار قیمت لپ‌تاپ و تبلت هم افت کرد. چنانچه بایدن رئیس جمهور آمریکا شود قیمت لپ تاپ و تبلت مجدد ارزان خواهد شد.

 به گزارش پیام خبر ، رئیس اتحادیه فناوران رایانه انتخابات آمریکا را عامل مثبتی در آرامش بازار دانسته و معتقد است که هنوز نتایج نهایی انتخابات آمریکا مشخص نیست اما دو عامل بر روند کاهش قیمت لپ‌تاپ و تبلیت اثرگذار است. اول پیروزی بایدن و دوم تداوم کاهش قیمت  دلار.

این صحبت‌های رئیس اتحادیه فناوران رایانه در شرایطی مطرح می‌شود که پر شدن سقف واردات، اکثر تجار حوزه آی‌تی را نگران کرده است. برخی از این فعالان بازار می‌گویند چنانچه وزارت صمت سقف ثبت سفارش لپ تاپ و تبلت را افزایش ندهد در ماه‌های آینده بازار با کمبود جنس مواجه می‌شود.محمدرضا فرجی تهرانی هم با تائید کمبود کالا در بازار گفت: هر چند که به دلیل آرامش فعلی در بازار ارز قیمت برخی کالاها از جمله لپ‌تاپ و تبلت ارزان شده اما ثبت سفارش کالای برخی تجار به انتها رسیده است. به دلیل تدوام محدودیت‌ها در نظام آموزشی‌ تقاضا برای ثبت سفارش کالاهای آی‌تی ۲۰۰ درصد افزایش یافته است. با مذاکرات انجام شده با وزارت صمت برخی وعده‌ها مبنی بر افزایش سقف ثبت سفارش کالا به ما داده شده که مسلما با ثبت سفارش کالاها باید منتظر ادامه کاهش قیمت لپ‌تاپ در بازار باشیم.

او با اشاره به تاثیر انتخابات بر روند بازارها اظهار کرد: چنانچه بایدن رئیس جمهور آمریکا شود، مسلما آرامش در بازار ارز ادامه‌دار است. بنابراین قیمت برخی از اجناس همچون لپ‌تاپ و تبلت ارزان خواهد شد. البته بالعکس این موضوع هم وجود دارد. با روی کارآمدن ترامپ ممکن است وضعیت بازار همانند سال گذشته متفاوت شود.

آیا قیمت لپ‌تاپ دوباره ارزان می‌شود؟

پیش از این، رئیس اتحادیه فناوران رایانه اعلام کرده بود که «کاهش لحظه‌ای قیمت دلار قیمت لپ‌تاپ و سایر کالاهای مربوط به حوزه آی‌تی را ارزان نمی‌کند. چنانچه تداوم کاهش قیمت دلار ادامه‌دار باشد، قیمت لپ تاپ ارزان خواهد شد.»

حال در این شرایط اکثر متقاضیان منتظر پاسخی قانع‌کننده به این پرسش‌ها هستند که چه زمان فرصت مناسب برای خرید لپ‌تاپ است؟ آیا مردم می‌توانند منتظر ارزانی لپ‌تاپ باشند؟ فرجی تهرانی گفت: در آینده ممکن است دوباره با افت قیمت لپ‌تاپ مواجه باشیم. بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم هر زمان کالا را نیاز دارند، خریداری کنند. اما چنانچه وزارت صمت سقف ثبت سفارش کالا را افزایش ندهد بهترین فرصت این است که مردم لپ‌تاپ مورد نظر را تا پایان این ماه بخرند.

حال برای تداوم افت قیمت لپ‌تاپ باید منتظر برنامه وزارت صمت باشیم اینکه با توجه به دو برابر شدن نیاز مردم آیا تا یک ماه آینده سقف ثبت سفارش لپ‌تاپ افزایش می‌یابد؟

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.