کد خبر: 7273
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
دانش آموزان

فرصت بهره مندی از پوشش تحصیلی رایگان نوآموزان پیش دبستانی در فارس اعلام شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس بااشاره به ابلاغ بخشنامه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر آموزش رایگان مجازی پیش دبستانی هابیان کرد: والدین براساس دستورالعمل ابلاغی ازسوی وزارت آموزش‌وپرورش، نوآموزان پیش دبستانی خود را میتوانندتا ۳۰ آبان ماه برای بهره مندی ازفرصت تحصیل رایگان واستفاده از ظرفیت آموزش مجازی دردوره پیش دبستانی اقدام به ثبت نام کنند.

محمدفیاض پور گفت: ثبت نام نوآموزان به دوصورت توسط والدین آنها انجام می شود، در روش اول خانواده میتوانندبا ورود به سامانه  نمون برگ های هوشمند اداره کل آموزش وپرورش فارس به آدرس  https://eform.farsedu.ir/collect/form/login/۳۴۵۷  در منزل فرایند ثبت نوآموزان خود را انجام دهندو روش دوم ثبت نام نوآموزان، در این روش اولیا می توانند همه روزه درایام هفته و از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۲ ظهر  با رعایت دستورالعمل پروتکل های بهداشتی به پایگاههای که توسط ادارات ومناطق آموزش وپرورش سراسراستان تعیین گردیده  مراجعه کنند.

وی افزود: در زمان ثبت نام همراه داشتن اصل و تصویر شناسنامه نوآموز و پدر و مادر الزامی است و حضور نوآموز در محل ثبت نام ضرورتی نداردو آموزش پیش‌دبستانی ها امسال به ‌صورت غیرحضوری و اختیاری بوده به نحوی که تاثیری در ثبت نام پایه اول نخواهد داشت و دوره پیش دبستانی مختص گروهکودکان ۵ سال تمام است فعالیت‌های آموزشی و یادگیری پیش‌دبستانی در سراسر کشور به صورت مجازی و از طریق شبکه آموزش، صداوسیما و شبکه شاد انجام می شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس در ادامه گفت: درسال گذشته ۵۳ هزار نوآموز در ۴ هزار و ۵۰۰ مرکز پیش دبستانی دولتی و غیردولتی استان مشغول به تحصیل بودندو موضوع پیش دبستانی رایگان با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و راهبرد کلان سند تحول بنیادین مبنی بر به رسمیت شناختن آموزش‌های دوره پیش‌دبستانی و موظف بودن دستگاه تعلیم و تربیت به تدوین اصول، برنامه‌ریزی و تعلیم و توانمندسازی نوآموزان دوره پیش‌دبستانی مورد تاکید وزارت آموزش وپرورشاست.

محمد فیاض پوردر پایان تصریح کرد: هدف از دوره پیش دبستانی، جذب و حضور حداکثری نوآموزان در سیستم آموزشی و پرورشی کشور، ایجاد وحدت رویه و توسعه عدالت آموزشی برای تمام نوآموزان به‌صورت رایگان و غیرحضوری و رشد همه‌جانبه اوایل کودکی و یادگیری پیش‌نیازهای ورود به دبستان از طریق آموزش والدین و نوآموزان و با توجه به شرایط موجود ذکرشده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.