کد خبر: 7276
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
یارانه معیشتی

شورای نگهبان طرح تامین کالای اساسی و پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی را رد کرد.

به گزارش پیام خبر، چندی پیش در مجلس شورای اسلامی طرح «الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی» را تصویب کرد که پیرو آن  افراد مشمول دریافت این کمک ها، ۶۰ میلیون نفر ذکر شده، این ۶۰ میلیون نفر همگی در حال حاضر یارانه نقدی هم می گیرند.

بر اساس این طرح افراد مشمول دو دسته هستند:

دسته اول «افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی، رزمندگان معسر» معرفی شده اند که همگی در سه دهک اول جامعه قرار دارند، این افراد ماهانه ۱۲۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد، یعنی برای هر خانواده ۴ نفره از آنها، ماهانه ۴۸۰ هزار تومان واریز خواهد شد و این علاوه بر یارانه نقدی و طرح کمک معیشتی موسوی به یارانه بنزینی است.

دسته دوم «افراد با درآمد کمتر از حداقل حقوق و دستمزد» هستند، این افراد ماهانه ۶۰ هزار تومان دریافت می کنند. ، یعنی یک خانواده ۴ نفره ماهانه ۲۴۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد.

در همین راستا چندی پیش علی ربیعی نظر دولت در خصوص طرح را اعلام کرد: من به طور روشن و واضح اعلام می کنم دولت با این طرح مخالف است چون ردیف بودجه ای برای آن دیده نشده است، طرحی که بدون هماهنگی با ارکان اجرایی کشور تهیه می‌شود در اجرا با سختی های زیادی مواجه خواهدشد، هر تصمیم این چنینی باید با همکاری دولت جلو برود و قطعا ما از هیچ کاری که وضعیت معیشت مردم را بهبود ببخشد نه دریغ و نه محدود خواهیم کرد.

و حالا این طرح که برای بررسی به شورای نگهبان رفته بود از سوی این شورا تایید نشد، کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با طرح تامین کالاهای اساسی اعلام کرده که به دلیل بار مالی که این طرح  برای دولت ایجاد خواهد کرد و دولت آن را تقبل نکرده است، اعضای شورای نگهبان با این طرح مخالفت کرده‌اند.

اجرای این طرح حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال برای دولت بار مالی ایجاد می کند، که محل تامین آن را در جابه‌جایی ردیف‌های بودجه و همچنین فروش اموال پیش بینی کرده بودند که شورای نگهبان آن را تایید نکرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.