کد خبر: 7281
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
شهرام آدم نژاد معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی

معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی گفت: خانم‌ها نسبت به آقایان در رانندگی نکات ایمنی را بیشتر رعایت می‌کنند، اما واکنش شان نسبت به تصادف ضعیف‌تر است.

به گزارش پیام خبر، معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی در مراسم روز جهانی "یادمان قربانیان سوانح رانندگی و پویش زنان علیه سوانح ترافیکی" گفت: داده‌ها و بررسی‌های حمل و نقلی نشان می‌دهد که خانم‌ها نسبت به آقایان در رانندگی نکات ایمنی را بیشتر رعایت می‌کنند و مقید به رعایت قوانین و ایمنی هستند، اما واکنش شان نسبت به تصادف ضعیف‌تر است.

شهرام آدم نژاد افزود: با آموزش و توجه قرار دادن نظم در هر زمینه، مسئولیت اجتماعی در کشور را مورد توجه قرار دهیم، امیدواریم با برگزاری چنین مراسم‌های در زمینه آگاهی به بانوان نتایج بسیار ارزشمندی را به دست آوریم، امیدواریم با پویش بانو بان بتوانیم در این زمینه فعالیت‌های لازم را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه به موضوع ارتقای ایمنی به صورت هوشمند رسیدگی می‌شود، گفت: کنترل و ایمنی راه‌ها، رفع نقاط پرحادثه و ارتقای شبکه عبور و مرور نیازمند اصلاح مختصات مهندسی است و در این زمینه باید برخی ویژگی‌های ناوگان و ماشین‌ها نیز تغییر کند.

آدم نژاد بیان کرد: ۱۷ هزار کشته در سال بر اثر حوداث رانندگی و ۶۰۰ هزار مجروح و مصدوم در سطوح مختلف داریم و باید با توسعه دبیرخانه، کمیسیون و اقدامات و هماهنگی‌های لازم برای اجرای آن بتوانیم طرح جامعه نقش ایمنی راه‌ها را اجرا کنیم، مشکلات اقتصادی در این زمینه موثر است، اما باید به نکات ایمنی با دقت بیشتر و گسترده‌تر توجه شود.

لازم به ذکر است مراسم روز جهانی "یادمان قربانیان سوانح رانندگی و پویش زنان علیه سوانح ترافیکی" با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، پیر حسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور، سردار کمال هادیان فر فرمانده پلیس راهور ناجا، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دیگر اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها با رونمایی از پویش زنان علیه سوانح ترافیکی برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.