رقیه حاتمی پور فرشی، رئیس انجمن دوستی ایران و استرالیا و مدیرعامل هلدینگ گردشگری فلامینگو

رئیس انجمن دوستی ایران و استرالیا گفت: باید به دنبال جبران خسارت های گردشگری در پساکرونا باشیم.

به گزارش پیام خبر، رئیس انجمن دوستی ایران و استرالیا و مدیرعامل هلدینگ گردشگری فلامینگو با تبریک موفقیت های کسب شده توسط دکتر ملک زاده به عنوان پدرعلم نوین گردشگری با اشاره به مراسم تجلیل اتحادیه بین المللی روسای دانشگاه های جهان و اعضای بلند پایه سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد و دانشگاه های مطرح جهان از ایشان اظهار داشت: از اینکه پرفسور ملک زاده به عنوان فرد علاقه مند و یک ایرانی با پشتکار قوی برای کشورشان به صورت تخصصی پیگیر موضوع های گردشگری بوده و از نظر علمی نیز این مهم را مبتنی بر دانش روز دنبال می کنند، مایه مباهات و خرسندی بوده و جای بسی قدردانی دارد.
رقیه حاتمی پور فرشی در جمع خبرنگاران بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران دارای داشته های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و معنوی بسیار زیادی است و در شرایط حال حاضر باید طوری برنامه ریزی کنیم که برای پساکرونا در زمینه گردشگری و حوزه های بین الملل آمادگی لازم را برای عرضه پک های بازدید گردشگران خارجی از کشورمان داشته و حرف برای گفتن داشته باشیم تا با بهره گیری از این ظرفیت ها رونق اقتصادی و توسعه گردشگری رقم خورده وهمچنین خسارت های مادی و معنوی دوران بیماری کرونا جبران شود.
رئیس انجمن دوستی ایران و استرالیا با اشاره به انتصاب دکتر ملک زاده به عنوان رئیس منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه اتحادیه بین المللی رؤسای دانشگاه های جهان گفت: این موضوع نیز فرصت بسیار مناسبی برای ایجاد رشته های دانشگاهی در حوزه  گردشگری و تبادل استاد و دانشجو در عرصه های بین المللی به منظور پرداختن علمی و آکادمیک به گردشگری است و می تواند مورد توجه قرار گیرد.
حاتمی پور در بخش دیگری از سخنان خود به گردشگری حلال و ابتکار و خلاقیت های پرفسور ملک زاده اشاره کرد و افزود: نشان گردشگری حلال نیز که تصویر منحصر به فردی بوده، حاکی از حرکت به سمت رزق و روی حلال بوده و نشان از وصف االحال گردشگری غذا و گردشگری خلاق همراه با معرفی آداب و سنن ملت های جهان است.
وی با تاکید بر اینکه امروز نیازمند ارتباطات بین المللی بیش از پیش  در بخش گردشگری هستیم، افزود: اینکه یک ایرانی با نخستین اختراع خود در صنعت گردشگری، نام ایران را مطرح کرده برای من با ارزش است و امیدوارم فعالان گردشگری در هر حوزه ای که هستند، تلاششان را برای تبادل تعاملات منطقه ای و تبادل تخصص و دانش در این عرصه، مورد توجه قرار دهند.
این فعال عرصه گردشگری خاطرنشان کرد:تعامل با کشورهای مسلمان مانند مالزی، ترکیه و کشورهای مسلمان حوزه خلیج فارس و سایر کشورها نظیر هند، سنگاپورو اندونزی  که به گردشگری حلال علاقه مند هستند، نیز می تواند رشد اقتصادی و بهره وری در عرصه گردشگری را به دنبال داشته باشد.
براساس این گزارش، روز دوشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۹ ساعت۱۵، اتحادیه بین المللی روسای دانشگاه های جهان و اعضای بلند پایه سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد و دانشگاه های مطرح جهان از جمله دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا، کیوتو ژاپن، دانشگاه سیاس چین، دانشگاه هولوا اسپانیا و دانشگاه های بزرگ جهان و جمعی از دانشمندان و محققین ایرانی و خارجی در تجلیل از پروفسور ملک زاده حضور و پیام رسمی ارائه می دهند و در این مراسم که به صورت زنده پخش خواهد شد گفت و گویی تخصصی توسط دانشمندان از تئوری MFT پروفسور محمد شریف ملک زاده انجام و در پایان هنرمندان ایرانی مراسمی را به افتخار ایشان برگزار می کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.