کد خبر: 7292
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نشست نخست برگزاری جشنواره مجازی شعر طنز در مرودشت

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت با همکاری انجمن‌های ادبی هنری، اداره امور کتابخانه‌های عمومی، شهرداری و بسیج هنرمندان، اتاق اصناف و اتحادیه عکاسان، آموزشگاه‌های آزاد، خانه‌های فرهنگ و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و حامیان فرهنگی هنری شهرستان مرودشت جشنواره مجازی شعر طنز "تاج چینی" به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در راستای امیدآفرینی، نشاط اجتماعی و ارج نهادن به تلاش حافظان سلامت و پرستاران، برگزار می‌نماید.

به گزارش پیام خبر؛ در نشستی با حضور عبدالصمد سلیمانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت، محمدجواد گرانمایه، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مرودشت، سرگرد محمدجواد سجادیان، مسئول بسیج هنرمندان و تنی چند از هنرمندان انجمن‌های فرهنگی و هنری شهرستان مرودشت، ایده برگزاری جشنواره شعر "طنز کرونا" ویژه شهرستان مرودشت بیان و درباره شیوه برگزاری آن گفتگو شد.

عبدالصمد سلیمانی در این نشست از مدافعان و حافظان سلامت و تلاش‌های سخت و طاقت‌فرسای کادر درمان و پزشکی در شرایط کنونی یاد کرد و گفت: همانگونه که کادر پزشکی، درمان و پرستاران در خط‌مقدم جبهه سلامت در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند، حوزه فرهنگ و هنر نیز همواره در جبهه سلامت روحی و روانی شهروندان و جامعه در تلاش است تا با برنامه‌های متنوع روحیه‌بخش و نشاط آور، فشارهای روحی و روانی، استرس و اضطراب ناشی از این بیماری در جامعه را کاسته و افزون بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری در امر آموزش و آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی در مبارزه با این بیماری، قدرشناس زحمات سخت مدافعان و حافظان سلامت جامعه باشند.

وی بیان کرد: با بسته شدن مراکز و برنامه‌های فرهنگی و هنری مانند سینما، کنسرت، همایش، برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و جشنواره‌ها، فشارهای روحی و روانی در جامعه افزایش یافت. این امر موجب شد تا هنرمندان همچون همیشه با آثار و برنامه‌های گوناگون و به ویژه در شرایط سخت، مصمم‌تر در فضای مجازی یاریگر کادر درمان، پزشگی و مدافع سلامت روحی شهروندان و جامعه باشند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی مرودشت ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت با همکاری  انجمن‌های فرهنگی هنری برای تقویت سلامت روحی و روانی و نشاط اجتماعی برنامه‌های متنوعی را پیش‌بینی کرده است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره مجازی عکس با موضوع "کرونا، کادر درمان، مردم" در گستره استانی، افزود: این اداره با همکاری انجمن‌های ادبی هنری، اداره امور کتابخانه‌های عمومی، شهرداری و بسیج هنرمندان، اتاق اصناف و اتحادیه عکاسان، آموزشگاه‌های آزاد، خانه‌های فرهنگ و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و حامیان فرهنگی هنری شهرستان مرودشت جشنواره مجازی شعر طنز "تاج چینی" به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در راستای امیدآفرینی، نشاط اجتماعی و ارج نهادن به تلاش حافظان سلامت و پرستاران، برگزار می‌نماید.

محمدجواد گرانمایه، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مرودشت هم زحمات تلاشگران حوزه درمان و سلامت را فعالیت جهادی دانست و گفت: امروز کار مدافعان سلامت همانند کار مدافعان دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل است. هر دو جبهه برای دفاع از مردم صورت گرفته است تا جایی که مقام معظم رهبری کسانی که در این راه جان باخته‌اند را شهید مدافع سلامت نامیدند و این اهمیت و جایگاه این قشر خطرپذیر و مدافع را برای همگان روشن می‌کند. ما باید دین خود را ادا نماییم و با برگزاری برنامه‌های فرهنگی قدردان این عزیزان باشیم.

گرانمایه بیان کرد: در مدیریت جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعام و زمینه مشارکت‌ در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری با اداره کتابخانه‌های عمومی بیشتر شد و امید داریم تا با همکاری و همدلی رویدادهای بهتری را داشته باشیم.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی مرودشت، برگزاری برنامه‌های هفته کتاب را شروع مشارکتی بین مجموعه کتابخانه‌ها و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و برگزاری جشنواره شعر طنز را ارزشمند خواند و افزود: اداره کتابخانه‌های عمومی نیز همچون انجمن‌های فرهنگی و هنری در برگزاری هرچه بهتر این برنامه همکاری و مشارکت خواهد داشت.

سرگرد محمدجواد سجادیان، مسئول بسیج هنرمندان نیز در این نشست گفت: مردم عزیز کشورمان از هر صنفی در حوادث مختلف متحد و منسجم در برابر سختی‌ها، یاری‌رسان و پشتیبان بوده‌اند و هنرمندان نیز با هنرشان پابه‌پای  دیگران همراهی می‌کنند.

سرگرد سجادیان افزود: تاثیر برنامه‌های فرهنگی و هنری در جامعه بر کسی پوشیده نیست و در این شرایط سخت همه‌گیر شدن ویروس کرونا و آثار منفی روحی و روانی بر اجتماع، وظیفه هنرمندان و دستگاه‌های فرهنگی را دو چندان       می‌نماید.

وی گفت: بسیج هنرمندان همانند نیروهای بسیج جهادی در کنار مدافعان سلامت بوده و خواهد بود و در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری چون جشنواره طنز مجازی همکاری و مشارکت خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.