کد خبر: 7297
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
کلنگ زنی

سه پروژه خیر ساز به همت خیرین مدرسه ساز در شیراز کلنگ زنی می شود.

به گزارش پیام خبر، رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو شیراز در آیین کلنگ زنی آموزشگاه خیر ساز در استان ازساخت سه پروژه در شیراز خبر داد و گفت: سه پروژه خیر ساز به همت خیرین مدرسه ساز در شیراز کلنگ زنی می شود، که این پروژه در مدت یک سال و نیم به بهره برداری خواهد رسید.

بهروز پرنیان با اشاره به ساخت سه مجموعه آموزشی در شیراز بیان کرد: با همت خیرین مدرسه ساز ما امروز شاهد کلنگ زنی سه باب آموزشگاه در سطح مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۲هستیم و آموزشگاه هایی که امروز کلنگ زنی می شوند فرسوده بوده و حکم تخریب داشتند، تمامی این آموزشگاه های فرسوده توسط آموزش و پرورش تخریب و با همت خیرین محترم به مرحله ساخت و ساز می رسدو همچنین محله ابیوردی توسط یکی از خیرین که خارج از کشور هستند در غیاب ایشان کلنگ زنی می شود، که فاز یک ۱۲ کلاسه هست و با امکانات روز و همه آنچه که دانش آموزان در یک مدرسه مناسب نیاز دارند و برای گذراندن دوران تحصیلشان است افتتاح خواهد شد.

وی افزود: مدرسه دوم در خیابان سمیه، که تخریبی بوده و در یک پروژه ۱۶ کلاسه با همت خیر دیگرو همچنین مدرسه سوم در منطقه جوادیه پروژه ۹ کلاسه دوره اول ساخته و همچنین امکان استفاده دانش آموزان با ساخت این آموزشگاه ها فراهم خواهد شد.  

در آیین کلنگ زنی آموزشگاه خیر ساز در فارس مدیر کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان فارس با اشاره به سه پروژه آموزشی تصریح کرد: این سه پروژه در قالب ۳۶ کلاس درس در شهر شیراز به خصوص در نقاطی که بیشترین کمبود فضای آموزشی حس می شد کلنگ زده خواهد شد.  

سر فراز موصلی با بیان اینکه این پروژه ها ظرف یک سال و نیم آینده به بهره برداری می رسد، ادامه داد: خیرین اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان را به این پروژه ها اختصاص داده اند، که کلنگ زنی این سه پروژه به لطف و همت خیرین انجام شدو به طور کلی در سطح استان فارس ۱۸۰ پروژه فعال صد در صد خیری و یا در قالب مشارکت با دولت در حال اجرا است، که از این تعداد ۶۰ پروژه به بهره برداری می رسد و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

 فرهاد اسماعیلی در مراسم آغاز ساخت  ۳ باب مجتمع آموزشی خیرساز در آموزش و پرورش ناحیه ۲  شیراز، با اشاره به اینکه مدرسه کانون تربیت است گفت: به دنبال این هستیم تا فضا، تجهیزات و منابع ضروری و سخت افزای آموزش و پرورش را فراهم کنیم  و به راهکارهای مطلوب در فرایندهای تعلیم و تربیت دست یابیم که همان رسیدن دانش آموزان به مراتبی از درجات حیات طیبه، بر اساس سند تحول بنیادین می باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: دانش آموزان مانند روحی در کالبد مدرسه هستند  و این روزها تشنه حضور فیزیکی در مدارس هستند که امیدواریم هر چه زودتر در دوران پسا کرونا شاهد حضور پررنگ دانش اموزان عزیز در مدارس باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.