وام مشاغل خانگی

به گفته کارشناس اشتغال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هیچ سهمیه و بودجه ای به متقاضیان وام مشاغل خانگی در سال ها ۹۸ و ۹۹ این اداره کل اختصاص داده نشده است.

به گزارش پیام خبر، در تیر ماه ۹۹ دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی کشور از افزایش وام مشاغل خانگی تا ۵۰ میلیون تومان خبر داد.

مهناز امامدادی گفت:  میزان وام برای مشاغل خانگی برای اشخاص حقیقی تا سقف ۵۰ میلیون تومان شده، در حالی که قبلاً این رقم ۲۰ میلیون بود و برای فعالیت های گروهی و شبکه‌ای و پشتیبانی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود.

دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی بیان کرد: فهرست این کسب و کارها را داریم و با توجه به استحقاق آن‌ها برای دریافت این تسهیلات به آن‌ها کمک خواهیم کرد.

در همین راستا در تاریخ ۱۰ شهریور ۹۹ معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیمای  از آغاز پرداخت تسهیلات خبر داد واعلام کرد: امسال حدود ۹ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از مشاغل خانگی در استان تخصیص یافته است.

مهروش جلالی افزود: کارمزد این تسهیلات ۴ درصد و مدت زمان بازپرداخت هم ۳۶ تا ۶۰ ماه است که توسط دو بانک عامل رفاه کارگران و توسعه تعاون پرداخت می‌شود.

اما آنچه اکنون شاهد آن هستیم عمل نکردن به پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی مربوط به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

به گفته کارشناس بخش اشتغال  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، هیچ سهمیه و بودجه ای برای متقاضیان وام مشاغل خانگی این اداره در نظر گرفته نشده است.

قادری افزود: سهمیه و بودجه ای برای متقاضیان وام در سال های ۹۸ و ۹۹ اختصاص داده نشده، به سختی توانسته ایم ۱۵ نفر از متقاضیان وام مربوط به سال ۹۷ را در لیست مشمولان وام به اداره کار استان معرفی کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که اداره کار استان فارس اعلام کرده که پرداخت تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون را امسال خواهیم داشت، گفت: سقف وام مشخص شده است اما بودجه ای وجود ندارد، و تا پایان امسال نیز به احتمال زیاد بودجه ای اختصاص داده نمی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل