کد خبر: 7306
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
وحید رضا محمود زاده معاون بازرگانی و اقتصادی سازمان صمت فارس

معاون بازرگانی و  اقتصادی سازمان صمت فارس گفت: از این تعداد پروانه کسب صادره ۲۲۹۲  فقره تولیدی، ۲۶۰۵  فقره خدمات فنی، ۲۴۸۴  فقره خدماتی و ۷۵۲۴  فقره نیز توزیعی است.

به گزارش پیام خبر، معاون بازرگانی و  اقتصادی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش ۱۴۹۰۵ واحد صنفی جدید در این استان پروانه کسب دریافت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲.۸درصد رشد داشته و زمینه  اشتغال تعداد، ۳۷۲۶۲  نفر را به طور مستقیم فراهم کرده است.

وحید رضا محمود زاده  اضافه کرد: از این تعداد پروانه کسب صادره ۲۲۹۲  فقره تولیدی، ۲۶۰۵  فقره خدمات فنی، ۲۴۸۴  فقره خدماتی و ۷۵۲۴  فقره نیز توزیعی است.

وی با بیان اینکه امسال مجوز فعالیت ۱۷۳۰ واحد صنفی استان هم تمدید شده، افزود: تقاضیان دریافت پروانه کسب از هر یک از اتحادیه های صنفی میتوانند با مراجعه به سامانه ایرانیان اصناف www.iranianasnaf.ir، رسته دلخواه خود را انتخاب کرده و پس از مطالعه آئین نامه صدور پروانه کسب، با تکمیل فرم اطلاعات درج شده در سامانه، تقاضای خود را از طریق سایت به اتحادیه مربوطه ارائه داده و کد رهگیری دریافت کنند.

معاون بازرگانی و اقتصادی سازمان صمت فارس اظهار کرد: اتحادیه های صنفی پس از دریافت اطلاعات مربوط به متقاضی دریافت پروانه کسب اقدامات بعدی از قبیل بررسی تقاضا، بازدید مکان، صدور استعلام و  نهایتا صدور پروانه کسب را مطابق با قانون نظام صنفی انجام خواهند داد.

محمود زاده تصریح کرد: در این مدت  بالغ بر  ۲۰۰۰ واحدصنفی بدون پروانه کسب نیز شناسایی که منجر به صدور پروانه برای  ۲۹۸  واحد و تعطیلی سایر واحدهای شناسایی شده گردید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.