کد خبر: 7306
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
وحید رضا محمود زاده معاون بازرگانی و  اقتصادی سازمان صمت فارس

معاون بازرگانی و  اقتصادی سازمان صمت فارس گفت: از این تعداد پروانه کسب صادره ۲۲۹۲  فقره تولیدی، ۲۶۰۵  فقره خدمات فنی، ۲۴۸۴  فقره خدماتی و ۷۵۲۴  فقره نیز توزیعی است.

به گزارش پیام خبر، معاون بازرگانی و  اقتصادی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش ۱۴۹۰۵ واحد صنفی جدید در این استان پروانه کسب دریافت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲.۸درصد رشد داشته و زمینه  اشتغال تعداد، ۳۷۲۶۲  نفر را به طور مستقیم فراهم کرده است.

وحید رضا محمود زاده  اضافه کرد: از این تعداد پروانه کسب صادره ۲۲۹۲  فقره تولیدی، ۲۶۰۵  فقره خدمات فنی، ۲۴۸۴  فقره خدماتی و ۷۵۲۴  فقره نیز توزیعی است.

وی با بیان اینکه امسال مجوز فعالیت ۱۷۳۰ واحد صنفی استان هم تمدید شده، افزود: تقاضیان دریافت پروانه کسب از هر یک از اتحادیه های صنفی میتوانند با مراجعه به سامانه ایرانیان اصناف www.iranianasnaf.ir، رسته دلخواه خود را انتخاب کرده و پس از مطالعه آئین نامه صدور پروانه کسب، با تکمیل فرم اطلاعات درج شده در سامانه، تقاضای خود را از طریق سایت به اتحادیه مربوطه ارائه داده و کد رهگیری دریافت کنند.

معاون بازرگانی و اقتصادی سازمان صمت فارس اظهار کرد: اتحادیه های صنفی پس از دریافت اطلاعات مربوط به متقاضی دریافت پروانه کسب اقدامات بعدی از قبیل بررسی تقاضا، بازدید مکان، صدور استعلام و  نهایتا صدور پروانه کسب را مطابق با قانون نظام صنفی انجام خواهند داد.

محمود زاده تصریح کرد: در این مدت  بالغ بر  ۲۰۰۰ واحدصنفی بدون پروانه کسب نیز شناسایی که منجر به صدور پروانه برای  ۲۹۸  واحد و تعطیلی سایر واحدهای شناسایی شده گردید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل