کد خبر: 7313
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
افتتاح پل چپگرد دلگشا

پل چپگرد دلگشا با اعتبار ۳۶۵ میلیارد ریال، با حضور مسئولان شهری افتتاح شد.

به گزارش پیام خبر، امروز پل چپگرد دلگشا با حضور شهردار منطقه ۳، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، ناظر شورا در شهرداری منطقه ۳، رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افتتاح شد.

شهردار منطقه ۳ شهرداری شیراز در مراسم افتتاح چپگرد دلگشا با بیان مشکلات در خصوص تملک پلاک ها در مسیر این پروژه عنوان کرد: از دوازده پلاک فقط ۹ پلاک را شهرداری به تملک خود در آورد و در مورد ۳ پلاک مجبور به دخالت مراجع قضایی شدیم به دلیل شکایتی که مالکین از شهرداری داشتند.

مسعود طهماسبی با اشاره به اینکه تلاش ها برای انجام مسایل قضایی ادامه دارد تا مشکلات ترافیکی این منطقه به طور کامل حل شود گفت: دغدغه شهروندان این منطقه مشکل عبور عابر پیاده است که در دستور کار شهرداری منطقه ۳ قرار دارد و بعد از تعیین تکلیف و مشخص شدن پیمانکار پل عابر پیاده را در این محور خواهیم داشت.

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه ۳ در این مراسم عنوان کرد: ساکنین منطقه ۳ شیراز بعد از ساخت این پل شاهد ترافیک بودند، بلوار پیرنیا بعد از احداث پل کابلی شاهد ترافیک مرکزی شهر بوده است.

سعید نظری ادامه داد: در مسافت ۱ و نیم تا ۲ کیلومتر، امکاناتی برای عابرین پیاده وجود ندارند، مناطق مسکونی و مناطق گردشگری به دلیل اینکه در این پروژه فکری برای پل عابر پیاده نشده است از دست می روند.

در مراسم افتتاح پل چپگرد دلگشا در منطقه ۳ شهرداری شیراز معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: : خدمات عمرانی برای بهبود عبور و مرور شهر صورت می گیرد، و این خدمات بر اساس مطالعات گروه های متخصص در بخش ترافیک وفنی انجام می دهند.

اسماعیل صالحی با تایید سخنان نظری عنوان کرد: شاهد افتتاح پروژه های هستیم که در گذشته  تصمیم گیری شده و اکنون اجرا و به اتمام رسیده اند و باید کارهای کارشناسی شده قبل از اجرا بیشتر شود.

وی ادامه داد: امروز شهرداری شیراز علارغم مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه و بحث بیماری کرونا، جز اندک شهرداری های کلان شهرهایی است که به صورت گسترده کارهای بزرگ عمرانی را انجام می دهد.

صالحی افزود:  به جز پروژه های ۲۷ گانه ویژه مد نظر شورای اسلامی شهر که پروژه های بزرگ در حوزه حمل و نقل و انسان محوری هستند، مناطق شهرداری شیراز بیش از ۱۵۰ پروژه دارند که تا اواخر سال یا روز شیراز در سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.

رییس کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز در این مراسم بیان کرد:  پروژه های مختلفی هم اکنون در سطح شهر در حال انجام است، این پروژه که امروز افتتاح می شود توسط شورای چهارم و شهرداری قبل تصویب و احداث شده بود، و شهروندان از ما زمان افتتاح این پروژه را می خواستند، که با وجود مشکلات و تاخیر ها  امروز افتتاح شد.

نواب قائدی ادامه داد: پروژه ها باید در حد و شان شهر شیراز تعریف شود، تا شیراز که معتقدیم متفاوت تر از باقی شهرهاست همچنان متفاوت بماند.

وی افزود: وظیفه شهرداری و مدیریت شهری شیراز انجام پروژه های عمرانی و آبادانی شهر است، مدیریت شهری وظیفه تامین معیشت مردم را ندارد، بنابراین مردم شیراز باید انتظار پروژه های عمرانی و فرهنگی را داشته باشند، بعضی از شهروندان گلایه می کنند که در این شرایط سخت اقتصادی و معیشتی چرا پروژه ها اجرا می شود.

قائدی تصریح کرد: حداقل دغدغه شهروندان موضوع آسفالت است که این قول را به شهروندان می دهیم که همه معابری که مشکل دارد را به همت همکاران در مجموعه شهرداری آسفالت خواهیم کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.