کد خبر: 7317
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

در حالی که با سپری شدن قریب به ۹ ماه از ایام تلخ کرونا، آمار جانباختگان این بیماری در استان از مرز دو هزار نفر عبور کرده است، هم اکنون نیز آمار بیماران مشکوک و دارای علامت که در بیمارستان های استان بستری هستند، در مرز دو هزار نفر قرار دارد.

به گزارش پیام خبر، «علی کبری»  از جان باختن ۳۷ هم استانی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و با آرزوی غفران الهی برای آنان گفت: با افزوده شدن این تعداد، آمار جانباختگان استان از ابتدای شیوع تاکنون از مرز دو هزار نفر عبور کرده و به عدد دو هزار و ۲۶ نفر رسید.

افزایش بیماران مثبت شناسایی شده به بیش از ۱۲۲ هزار نفر

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز  ادامه داد: همچنین با افزایش موارد نمونه گیری در استان به ۴۴۱هزار و ۱۵۵ مورد، از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۱۲۲ هزار و ۷۸۱ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

وی همچنین تعداد بیماران بستری مشکوک و علامت دار را نیز بر اساس آخرین گزارش ها، هزار و ۹۴۴ بیمار اعلام کرد که از این تعداد، ۳۵۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

بستری ۴۲۳ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته

به گفته این مقام مسئول، در حالی که طی روز گذشته، ۴۲۳ بیمار جدید در بیمارستان های استان به دلیل دارا بودن علایم کروناویروس بستری شده اند، تنها ۲۷۳ بیمار ترخیص شده و این آمار را نشان دهنده حجم بالای ورودی بیمارستان های استان برشمرد.

معاون درمان این دانشگاه در ادامه گزارش امروز خود، آمار بهبودیافتگان این بیماری را که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۱۰۵ هزار و ۲۵۳ بیمار اعلام کرد.

وی در پایان این گزارش با تاکید بر لزوم جدی تر گرفتن توصیه های بهداشتی نسبت به گذشته، از عموم مردم استان خواست تا در موارد غیرضروری از منزل خارج نشده و استفاده از ماسک را نیز جزو اولویت های جدی قلمداد کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.