کد خبر: 7323
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
حسن روحانی، رئیس جمهور

رییس جمهور اعلام کرد: افرادی که مشمول این کمک می‌شوند، در ماه آذر، دی، بهمن و اسفند ماهانه به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان می‌گیرند تا کمکی برای معیشت مردم شود.

به گزارش پیام خبر، رییس جمهور امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا گفت: با افزایش و شدیدتر شدن محدودیت‌ها، فشار اقتصادی بر مردم هم زیاد می‌شود، دولت باید کمک‌هایی انجام دهد تا بخشی از این مشکلات کاهش یابد.

حسن روحانی افزود: قبلا می‌گفتیم فشار بر روی کسانی است که حقوق ثابت‌بگیر هستند، اما در شرایط کنونی اگر ادارات تعطیل شوند، آن‌ها حقوق‌شان را می‌گیرند، امروز مشکل کسانی هستند که حقوق ثابت نمی‌گیرند و باید با فعالیت‌شان، کسب و کارشان و خدماتی که ارائه می‌دهند، درآمدی کسب کنند.

وی ادامه داد: براساس برآوردها به یک سوم جامعه برای چهار ماه بسته کمک معیشتی ارائه خواهد شد. روز شنبه در ستاد ملی کرونا، این بسته تصویب می‌شود، افرادی که مشمول این کمک می‌شوند، در ماه آذر، دی، بهمن و اسفند ماهانه به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان می‌گیرند تا کمکی برای معیشت مردم شود.

روحانی تصریح کرد: وام یک میلیونی هم برای خانوارها که حدود ۱۰ میلیون خانواده می‌شود، پرداخت می‌شود که البته این وام برای همه یارانه‌بگیرها نیست.

رییس جمهور در خصوص افرادی که بیمه نیستند تاکید کرد: در درمان کرونا اگر کسی بیمه نیست، حتما تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد، داروهایی که برای کرونا توصیه می‌شود، هر چند این بیماری هنوز دارویی ندارد، اما اروهای توصیه شده مشمول بیمه می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل