نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد که با مرگ ۳۹ هم استانی دیگر طی روز گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به دو هزار و ۶۵ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر،  «عبدالرسول همتی» از انجام بیش از ۴۴۶ هزار مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا بیست و هشتم آبان خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی ها، ابتلای ۱۲۵ هزار و ۳۰۸ مورد مثبت شناسایی شده اند.

معاون  بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام موارد بیماران مشکوک و یا علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، عنوان کرد: هم اکنون از مجموع دو هزار و ۳۵۳ بیمار بستری مشکوک و علامت دار به بیماری کرونا، ۳۶۱ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و شرایط آن ها وخیم گزارش شده است.

وی در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۱۰۷ هزار و ۹۷۱ مورد معادل ۸۶ درصد از کل مبتلایان به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

اعلام آمار تجمعی جانباختگان ناشی از کرونا در شهرستان های استان از آغاز شیوع تا کنون

 همتی درباره آمار جانباختگان ناشی از کرونا در شهرستان های استان ادامه داد: شیراز با بیشترین تعداد تا کنون هزار و ۲۵ مورد، ۱۵۶ مورد در مرودشت، ۶۶ مورد در کازرون، ۵۳ مورد در آباده، ۳۸ مورد در داراب، ۳۳ مورد در اقلید، ۳۱ مورد در لامرد، ۲۸ مورد در ممسنی، ۲۷ مورد در خرم بید، ۲۵ مورد در کوار، ۲۴ مورد در استهبان، ۲۳ مورد در قیروکارزین، ۲۲ مورد در خرامه، ۲۱ مورد در زرقان، ۲۰ مورد درسپیدان، ۱۸ مورد در نی ریز، ۱۵ مورد در زرین دشت، فیروزآباد و پاسارگاد هر کدام ۱۴ مورد، رستم، سروستان و ارسنجان هر کدام ۱۲ مورد، ۱۰ مورد در بیضا، ۷ مورد در مُهر، بوانات و کوه چنار هر کدام ۶ مورد، ۳ مورد در فراشبند، سَرچهان و بختگان هر کدام یک مورد تا کنون جان خود را از دست داده اند که این موارد در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدای شیوع تا کنون بوده و دیگر موارد مربوط به دیگر دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی استان است.

وی اضافه کرد: طبق آخرین بررسی های انجام شده، هم اکنون ۳۱ شهرستان استان در وضعیت ویژه یا قرمز، ۴ شهرستان در وضعیت هشدار یا نارنجی و یک شهرستان در وضعیت سفید قرار دارد.

معاون بهداشت دانشگاه از مردم خواست تا با مشاهده هرگونه تخلف عدم رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و همچنین رعایت نکردن تعطیلی صنوفی که باید طبق قانون در ساعات خاصی تعطیل کنند، به شماره تلفن ۱۹۰ تماس گرفته تا بازرسان بهداشت در کمترین زمان رسیدگی کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل