کد خبر: 7330
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
سید محمود هاشمی، رئیس اتاق اصناف فارس

رئیس اتاق اصناف مرکز استان محدودیت های جدید صنوف مختلف را تشریح کرد.

به گزارش پیام خبر، «محمود هاشمی»، امروز (چهارشنبه 28 آبان) با قدردانی از همکاری خوب اصناف مختلف در مقابله با کرونا گفت: امروز شهر شیراز همچون دیگر شهرهای کشور در وضعیت قرمز به سر می‌برد و متأسفانه همه روزه شاهد سیر صعودی آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در استان هستیم.

رئیس اتاق اصناف مرکز فارس افزود: سیر صعودی آمار ابتلا به کرونا برای تمامی همکاران صنفی و کادر درمان استان تهدیدی جدی به شمار می‌رود و با توجه به این که همواره معیشت اصناف مورد توجه و اولویت ما بوده است امروز سلامت اصناف و همشهریان در اولویت ماست.

عضو ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه توجه به سلامتی مردم در اولویت قرار دارد تاکید کرد: خود را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بر اساس طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های متناسب با وضعیت و روند بیماری کرونا در شهرهای کشور می‌دانیم که بر اساس تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا اعلام شده و موضوعات آن در ستاد مدیریت شهرستان شیراز و ستاد مدیریت کرونای استان فارس مکتوب و ابلاغ شده است.

هاشمی با بیان اینکه تغییراتی در نحوه فعالیت برخی از صنوف صورت گرفته است، افزود: حمل و نقل درون شهری (تاکسی تلفنی‌ها) فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها، میوه فروشی‌ها و سبزی فروشی‌ها و میادین میوه و تره بار و همچنین مراکز تولید نگهداری و توزیع محصولات غذایی و خدمات وابسته که در گروه یک قرار می‌گیرند می‌توانند از اول آذر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی فعالیت کنند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت سایر اصناف گروه یک بیان کرد: عطاری‌ها و مراکز تهیه و تولید مواد غذایی آماده و بیرون بر، تعمیرگاه‌های انواع خودرو، فروشگاه‌های عرضه محصولات پروتئینی گوشت مرغ و ماهی، لوازم خانگی، الکتریکی و الکترونیکی، فروشگاه‌های قطعات لوازم یدکی، فروشگاه‌های انواع مصالح ساختمانی و آهن آلات، داروخانه‌ها و فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی کارگاه‌های صنعتی (جوشکاری تراشکاری و مشابه آن) چاپخانه‌ها و خشکشویی ها می‌توانند در قالب صنوف ضروری گروه ۱ با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در زمان تشدید از یک آذر فعالیت کنند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس ادامه داد: فعالیت تمام مراکز بیرون بر مواد غذایی منوط به عدم حضور فیزیکی مشتری برای سفارش و دریافت غذا در واحدهای صنفی بیرون‌بر غذا است و حضور فیزیکی مشتری در آن کاملا ممنوع است.

هاشمی اضافه کرد: شهروندان می‌توانند از طریق تلفنی یا اینترنتی به سفارش مواد غذایی و بیرون بر اقدام کنند.

عضو ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه فعالیت صنوف گروه ۲، ۳ و ۴ و مجتمع‌ها و پاساژهای تجاری کاملا تعطیل است گفت: هر گونه تبلیغات در فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای که منجر به شکستن پروتکل بهداشتی و ازدحام جمعیت شود ممنوع است و باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به صورت کامل در این مراکز رعایت شود.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس ضمن قدردانی از اصناف و مردم که با تمام مشکلات معیشتی سلامتی خود و سایر مردم را ارجح دانستند بیان کرد: با توجه به عدم تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح از ابتدای آذر ماه توصیه می‌شود به جز موارد ضروری مردم در خانه ماندن را در اولویت قرار دهند و با توجه به شعار «استفاده از ماسک از خانه تا خانه»، خریدها و ترددهای ضروری خود را به شکلی برنامه‌ریزی کنند که تا پیش از ساعت ۲۱ بتوانند کارهای ضروری خود را انجام دهند و به محدودیت درون شهری برخورد نکنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.