کد خبر: 7332
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
مسابقات دوچرخه سواری «تور دو فرانس»

رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: در جلسه با معاون وزیر صمت توضیح دادیم که هزینه بالای ترخیص دوچرخه های حرفه ای از گمرک می تواند به آینده این رشته ضربه بزند.

به گزارش پیام خبر، خسرو قمری درباره ی جلسه ای که در وزارت صمت برای حل مشکل پرداخت هزینه بالا برای ترخیص دوچرخه ها از گمرک گفت: ما با آقای زادبوم معاون وزیر صمت جلسه داشتیم در این جلسه عنوان کردیم دوچرخه های حرفه ای مختص کار قهرمانی است اما در گمرک به آن به عنوان  کالای لوکس نگاه می کنند و هزینه ترخیص آن بالا است. اگر این دوچرخه ها  به صورت قانونی وارد کشور شوند که  ترخیص آن از گمرک هزینه زیادی دارد و خیلی از خانواده ها توانایی مالی پرداخت آن هزینه ها را ندارند.  
  او ادامه داد: اگر هم به صورت غیر قانونی وارد شوند، با قیمت بالا به دست ورزشکار می رسد. بر اساس صحبت های ما و نامه ای که آقای علی نژاد ارسال کرده بود، درخواستمان را به زیر مجموعه خود ارجاع دادند تا در کمیسیون ها بررسی شود و در صورت نیاز دوباره با ما تشکیل جلسه می دهند. همچنین درخواست دیگر ما این بود دوچرخه هایی که برای بحث همگانی وارد کشور می شوند کیفیت خوبی ندارند و نظر کارشناسی اعمال نمی شود و قرار شد به معاونت حوزه استاندارد و وادارات هم این مسئله ارجاع داده  شود.  
قمری  در پاسخ به این پرسش که فکر می کند با درخواستشان برای حل مشکل هزینه گمرک دوچرخه ها موافقت شود، گفت: توضیحاتی که دادیم برایشان جالب بود و عنوان کردیم با این مسئله تفاوت قیمت ارز نسبت به گذشته، وارد کردن هر دوچرخه ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان تمام می شود و با این هزینه خانواده ای رغبت نمی کند فرزند خود را به رشته دوچرخه سواری بیاورد و ما در آینده ضربه می خوریم. در مجموع قانع شدند نامه ما را به زیر مجموعه خود جهت بررسی ارجاع دهند. ما وظیفه خود را برای پیگیری این مسئله انجام دادیم.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری در مورد حل مشکل آسفالت دور مجموعه آزادی نیز تصریح کرد: دور مجموعه آزادی پاتوق دوچرخه سواران است و افراد آنجا تمرین می کنند اما آسفالت بی کیفیتی داشت. الان شهرداری یک چهارم مسیر را آسفالت کرده است که باید از آقای حناچی و شهردار منطقه ۲۲  تشکر کنم. امیدوارم دستور دهند  این کار با سرعت بیشتری انجام شود. راهنمایی  و رانندگی هم قرار است پس از پایان کار آسفالت دور مجموعه، علامت گذاری کند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.