کد خبر: 7332
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
مسابقات دوچرخه سواری «تور دو فرانس»

رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: در جلسه با معاون وزیر صمت توضیح دادیم که هزینه بالای ترخیص دوچرخه های حرفه ای از گمرک می تواند به آینده این رشته ضربه بزند.

به گزارش پیام خبر، خسرو قمری درباره ی جلسه ای که در وزارت صمت برای حل مشکل پرداخت هزینه بالا برای ترخیص دوچرخه ها از گمرک گفت: ما با آقای زادبوم معاون وزیر صمت جلسه داشتیم در این جلسه عنوان کردیم دوچرخه های حرفه ای مختص کار قهرمانی است اما در گمرک به آن به عنوان  کالای لوکس نگاه می کنند و هزینه ترخیص آن بالا است. اگر این دوچرخه ها  به صورت قانونی وارد کشور شوند که  ترخیص آن از گمرک هزینه زیادی دارد و خیلی از خانواده ها توانایی مالی پرداخت آن هزینه ها را ندارند.  
  او ادامه داد: اگر هم به صورت غیر قانونی وارد شوند، با قیمت بالا به دست ورزشکار می رسد. بر اساس صحبت های ما و نامه ای که آقای علی نژاد ارسال کرده بود، درخواستمان را به زیر مجموعه خود ارجاع دادند تا در کمیسیون ها بررسی شود و در صورت نیاز دوباره با ما تشکیل جلسه می دهند. همچنین درخواست دیگر ما این بود دوچرخه هایی که برای بحث همگانی وارد کشور می شوند کیفیت خوبی ندارند و نظر کارشناسی اعمال نمی شود و قرار شد به معاونت حوزه استاندارد و وادارات هم این مسئله ارجاع داده  شود.  
قمری  در پاسخ به این پرسش که فکر می کند با درخواستشان برای حل مشکل هزینه گمرک دوچرخه ها موافقت شود، گفت: توضیحاتی که دادیم برایشان جالب بود و عنوان کردیم با این مسئله تفاوت قیمت ارز نسبت به گذشته، وارد کردن هر دوچرخه ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان تمام می شود و با این هزینه خانواده ای رغبت نمی کند فرزند خود را به رشته دوچرخه سواری بیاورد و ما در آینده ضربه می خوریم. در مجموع قانع شدند نامه ما را به زیر مجموعه خود جهت بررسی ارجاع دهند. ما وظیفه خود را برای پیگیری این مسئله انجام دادیم.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری در مورد حل مشکل آسفالت دور مجموعه آزادی نیز تصریح کرد: دور مجموعه آزادی پاتوق دوچرخه سواران است و افراد آنجا تمرین می کنند اما آسفالت بی کیفیتی داشت. الان شهرداری یک چهارم مسیر را آسفالت کرده است که باید از آقای حناچی و شهردار منطقه ۲۲  تشکر کنم. امیدوارم دستور دهند  این کار با سرعت بیشتری انجام شود. راهنمایی  و رانندگی هم قرار است پس از پایان کار آسفالت دور مجموعه، علامت گذاری کند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل