کد خبر: 7337
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
بیانیه سپاه فجر استان فارس

بسیج؛ پدیده ی مبارکی است که اندیشه ی آن در فضای عطرآگین انقلاب اسلامی منتشر شد و امروز در سپهر عالم، طنین انداز شده است.

بسیج این ندای الهی برآمده از نظام فکری ناب بنیانگذار انقلاب اسلامی ، حضرت امام خمینی (قدّس سرّه الشریف) از گذشته تا کنون نسخه شفابخش تمام آلام  بوده است .بسیج با خودآگاهی تاریخی و بصیرت مدار بودن  خود به جایگاه انقلاب اسلامی و سوژگی خود به تمام معنا وقوف دارد و این شناخت را مدیون در مدار ولایت فقیه بودن می داند. امری که امروز بسیج را حاضرتر از هر روز در میدان حفظ نموده است ، در میدان بودن بسیج موضوعی  ، مقطعی و غیردائم نیست بلکه حضور در عرصه برای بسیج حضور دائمی و همیشگی است .این آمادگی رسالت محور است .رسالتی که حق را دنبال می کند هر جا که میدان حق باشد بسیج برای تحقق آن حاضر است و موانع را با هزینه جان و مال  و آبرو از سر راه بر می دارد و اساسا تفکر بسیج در مدار ولایت ،مکتب ساز است . مکتب حاج قاسم سلیمانی؛ این مکتب الهی برساخته از تفکر بسیجی است . تفکری که خود مدار نیست خدا مدار است . تفکری که وظیفه گرایی را در تکلیف می داند .تفکری که نتیجه برای آن مهم است اما اصالت ندارد. 

پدیده الهی بسیج نه تنها در «راه» است بلکه خودِ«راه»است، بسیج در این مسیر همواره سعی نموده است که عناصر خود را در تطبیق با اهداف و اصول والا و اعلای انقلاب اسلامی بداند و از طعن و کینه خنّاسان عالم نهراسد و دچار اندوه نگردد  . عرصه ها، متنوع و متکثر است و بسیج به دلیل آنکه با اعتقاد راسخ و الهی خود به رفع نیاز و مساعدت می اندیشد با انعطاف حداکثری ، خویش را با هر ضرورت انقلاب اسلامی، سازگار می نماید. میدان دفاع مقدس، میدان جهادسازندگی، میدان دفاع از حرم، میدان حماسه 9دی ماه، میدان مقابله با شورش و شرارت،میدان علم و فن آوری ، میدان اردوی جهادی، میدان کمک مومنانه و ... بسیج ، مرد میدان است .

بسیج اهل ایستادگی است، بسیج اهل قیام در برابر دشمنان  ملت ایران است، این اراده الهی نه تنها خستگی ناپذیر است بلکه دشمنان اسلام و انقلاب را نیز خسته کرده است . بسیج هر جا حضور می یابد به تعبیر فقیه – فیلسوف انقلاب اسلامی ؛ حضرت امام خامنه ای عزیز ، مایه امید دوستان و بیم دشمنان است . و این امری است که امروز برای اثبات آن نیاز به استدلال نیست سابقه درخشان بسیج خود گواه این «راه »است . ما این راه را با قوت در مسیر ولایت مطلقه فقیه با استعانت از خون شهیدان و به یاد خمینی کبیر(ره)، بنیانگذار آن شجره طیبه و همه شهیدان ، آن رادمردان مرد روزگار با قوت و قدرت ادامه خواهیم داد و دوشادوش ملت عظیم الشان ملت ایران در هر عرصه ای تا رسیدن به قله های عزت و افتخار همراه خواهیم بود. به امید روزی که بسیج ملت بزرگ ایران به قیام جهانی موعود موجود(عج) متصل گردد. انشاءالله

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.