کد خبر: 7340
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
بیماری کرونا

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، بیش از ۱۲۷ هزار نفر به این بیماری مبتلا شدند.

به گزارش پیام خبر، «سید روح الله حسینی» گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، ۴۵۱ هزار و ۲۳۵ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۱۲۷ هزار و ۶۴۳ مورد مثبت شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا شیوع کروناویروس تاکنون، ۱۰۹ هزار و ۸۹۱ نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به بستری دو هزار و ۲۱۰ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۳۵۳ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه گفت: متاسفانه ۳۱ نفر  در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به دو هزار و ۹۶ نفر رسیده است.

حسینی با اشاره به اعمال محدودیت های کرونایی در کشور و استان، مشارکت و همکاری مردم در اجرای صحیح محدودیت ها را باعث کاهش سرعت انتقال کروناویروس دانست و تاکید کرد: بی توجهی و سهل انگاری در برابر کروناویروس، باعث گسترش شیوع این بیماری و افزایش ابتلا و مرگ می شود، بنابراین با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضرور، می توان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل