کد خبر: 7341
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
فرهاد اسماعیلی،مدیر کل آموزش و پرورش فارس،ثبت نام

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: این درسنامه ها مبتنی بر کتب درسی، خود آموز و مدلی جهانی در جهت تحقق بحث عدالت اموزشی است.

به گزارش پیام خبر،  فرهاد اسماعیلی در آیین رونمایی از ۶ جلد کتاب درسنامه (خودآموز) ویژه دانش آموزان ابتدایی در ارتباط زنده با جمعی از فرهنگیان سراسر استان از طریق ویدیو کنفرانس بیان کرد: این درسنامه ها فقط برای دانش آموزان مناطق محروم نیست بلکه برای استفاده عموم دانش آموزان است و در این راستا فایل pdf این درسنامه ها در سایت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس تدوین این درسنامه ها را در واقع یک گام عملی به سمت تحقق عدالت آموزشی دانست و افزود: بحث عدالت آموزشی بحثی فراگیر در تمام دنیاست به گونه ای که در اروپا خصوصا بخش شرقی اروپا نیز بخشی از دانش اموزان دسترسی به آموزش مجازی ندارند.

وی تصریح کرد: در تهیه این درسنامه ها برای هر پایه از حضور ۱۵ نفر از افراد متخصص شامل مولفین، ناظرین و معلمان بهره بردیم و در مجموع برای تمام پایه ها از نظر حدود ۱۰۰ نفر به طور مستقیم استفاده کردیم و  این درسنامه ها به صورت یک پروژه کلان دیده شد و سعی شد با تلاش گروهی همکاران تمام موارد در تدوین این درسنامه ها نظر گرفته شودو به عنوان مثال در بحث گرافیکی این درسنامه ها طراحی ها به گونه ایی است که در صورت چاپ سیاه و سفید لطمه زیادی به تصاویر وارد نشود.

اسماعیلی با تاکید بر لزوم ارزشیابی و میزان تاثیرگذاری این درسنامه ها در روند آموزش دانش آموزان گفت: باید یک ارزشیابی استاندارد طراحی شود تا میزان تاثیرگذاری این درسنامه ها برای دانش آموزانی که دسترسی به هیچ گونه امکاناتی ندارند بررسی شودو قطعا اگر از برنامه های آموزش ابتدایی خوب پشتیبانی شود آینده آموزشی ما بهتر از قبل خواهد بود و از انجا که تیم معاونت ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس تیمی کاملا فنی است لذا انتظار داریم روسای ادارات با برنامه ریزی دقیق پشتیبان آموزش ابتدایی باشند.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.