کد خبر: 7344
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
آرم شهرداری شیراز

امروز مراسم افتتاح نورپردازی مسیر دوچرخه سواری و کلنگ زنی مجموعه ورزشی و زورخانه ای شهدای پودنک در منطقه ۱۱ شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، شهردار منطقه ۱۱ شهرداری شیراز در آیین کلنگ زنی مجموعه ورزشی و زورخانه ای شهدای پودنک بیان کرد: اینجا پارک ارغوان در بلوار جانبازان محل احداث زورخانه ای به پیشنهاد خیرین محلی است، مساحت این پروژه ۵۶۰ متر مربع است.

حمید برزگر ادامه داد: ویژگی خاص این پروژه در این است که در بافتی قرار دارد که زورخانه ای به شکل طراحی سنتی نداریم و ورزشکاران زورخانه ای این منطقه نیاز به این فضای ورزش داشتند.

وی افزود: آنچه قابل توجه است و نسبت به جمعیت حدودا ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر این منطقه، نیازمند کتابخانه ای است که کتابخانه ۸۰ متری در این منطقه نیاز به گسترش و توسعه دارد و مکان مناسبی ندارد و کتابخانه ای به مساحت ۱۳۰۰ متر مربع زیربنا ظرف چند ماه آینده کلنگ زنی خواهد شد.

برزگر اضافه کرد: در جنب بوستان سهراب سپهری نیز یک مجموعه ورزشی را توسط شهرداری خواهیم داشت.

محمد تقی تذروی عضو شورای شهر اسلامی شهر شیراز ضمن تشکر از شهرداری و هیات ورزشی پهلوانی و تشکر ویژه از خیر زورخانه ساز عنوان کرد: از شهرداری شیراز میخواهیم تا عنایت ویژه ای به منطقه ۱۱ شیراز داشته باشند، این محلات با مبالغ و بودجه های کم میتواند رونق خوبی در ایجاد اماکن ورزش برای نوجوانان و جوانان این مناطق داشته باشد.

دشت باشی خیر زورخانه ساز پودنک در این مراسم افتتاح مجموعه ورزشی زورخانه ای شهدای پودنک گفت: امروز شاهد مراسم آغاز به کار عملیات اجرایی این مجموعه ورزش هستیم، امروز در شرایطی هستیم که باید به موازات ساخت حسینیه ها و مساجد نسبت به ساخت اماکن ورزشی نیز اهتمام بورزیم.

وی افزود: نیاز مبرم جوانان توسعه اماکن ورزشی است، پروژه امروز مربوط به ورزش پهلوانی و زورخانه ای است که در جامعه مظلوم مهجور واقع شده، و با همت هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای وبا همکاری مساعدت ویژه شهرداری شیراز شاهد مراسم کلنگ زنی هستیم.

رییس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای فارس در آیین کلنگ زنی زورخانه خیرساز پودنک عنوان کرد: ورزش های زورخانه ای قدمتی حدود ۴۵۰۰ ساله دارد که در سال ۲۰۱۲ در یونسکو با نام میراث معنوی بشریت ثبت شد.

حسین غرقی ادامه داد: نسبت به این ورزش خفلت های زیادی شده است، ورزش زورخانه ای می تواند به عنوان یک کالای فرهنگی در اختیار جوانان و نوجوانان ما قرار بگیرد.

شهردار شیراز در مراسم کنلگ زنی زورخانه خیرساز پودنک گفت: ما نیازمند تقویت روحیه ایرانی هستیم، روحیه ای که غیرت، تلاش جمعی و دفاع از کشور وجه مشخص آن است.

حیدر اسکندرپور اضافه کرد: جوانان ایرانی باید با ورزش های ایرانی بیشتر آشنا شوند، تبریک و تشکر داریم که این فرصت با این زورخانه برای این اهداف محقق خواهد شد.

وی افزود: مجموعه شهرداری در همین راستا در منطقه ۲ شهرداری و در کنار دشت چنار پارکی ۴ هکتاری به طول دو کیلومتر و با عرض ۲۰ تا ۲۴ متر در حال ساخت است، که همه ورزش هایی که یک محله به آن نیاز دارد را برای این پارک در نظر گرفته ایم.

اسکندرپور تصریح کرد: در منطقه ۵ شهرداری شیراز پارکی با همین مساحت و همین امکانات ساخت آن شروع شده، شهرداری در سه منطقه ای که درجه محرومیت بیشتری داشته اند، پارک ورزش و سلامت را در دست ساخت دارد.

وی اظهار کرد: شهرداری شیراز به شهرداران ۱۱ منطقه ابلاغ کرده است که ۱۱ پارک ورزش و سلامت را در برنامه داریم و با اعلام زمین مناسب ساخت پارک ها شروع خواهد شد.

شهردار شیراز در افتتاح نورپردازی مسیر دوچرخه سواری منطقه 11 عنوان کرد: امروز از 7 کیلومتر مسیر ایمن دوچرخه سواری در مسیر رودخانه( شمال تا جنوب رودخانه) بهره برداری کردیم، این مکان تونل نور هست و درواقع یک سایبان است که با توجه به بافت قدیمی شیراز این تونل و مسیر در تابستانها فرصتی برای دوچرخه سوار ایجاد می کند تا در سایه آن استراحت کند و به عنوان یک المان شهری موفق در شب با استفاده از نور پردازی که انجام گرفته است عمل میکند.

اسکندر پور ادامه داد: طولانی ترین مسیر دوچرخه سواری ایمن در شهر شیراز را امروز در منطقه 11 افتتاح کردیم، این مسیری ایمن هم در روز و هم در شب  برای دوچرخه سواران است که میتوانند از آن استفاده کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل