تخریب آلونک زن سرپرست خانوار

در پی بروز رفتار غیرانسانی از سمت نیروهای خدمات شهری شهرداری بندرعباس و تخریب یک آلونک متعلق به زنی سرپرست خانوار و خودسوزی آن زن، استاندار هرمزگان ضمن عذرخواهی از مردم این استان دستور رسیدگی فوری به این موضوع را صادر کرده است.

به گزارش پیام خبر، در روز ۲۹ آبان ۹۹ در رسانه‌های اجتماعی ویدیویی منتشر شد که در آن  مأموران شهرداری در بندرعباس در حال تخریب یک آلونک هستند، این آلونک متعلق به یک زن سرپرست خانواده بوده که همراه با فرزندانش در آنجا سکونت داشته است.

در پی انتشار این ویدیو شهردار بندرعباس به سایت خبری رکنا گفت : علت تخریب آلونک این زن زمین تصرفی بوده است، این زمین‌ها متعلق به مسکن و شهرسازی است و به قصد جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز این تخریب صورت گرفته است. این خانواده مجوز ساخت خانه نداشتند و غیر قانونی آن محل را بنا کرده بودند.

در همین راستا فریدون همتی استاندار هرمزگان از مردم این استان و خانواده یاد شده به خاطر این اقدام عذرخواهی کرد و گفت: اگرچه اقدام غیرقانونی در تصرف اراضی ملی نباید صورت گیرد اما چند مامور شهرداری با بی‌تدبیری چهره کارکنان شهرداری را خدشه‌دار کرده‌اند که بنده به ‌جای عاملان این اتفاق از این خانواده و مردم عزیز عذرخواهی می‌کنم.

همتی اضافه کرد: این اقدام باعث جریحه‌دارشدن افکار عمومی شده و به شهرداری دستور داده ایم تا ضمن دلجویی از  زن و کودکان او به شکل مقتضی این عمل نادرست را جبران کند و کمیته امداد نیز مشکل مسکن این زن و فرزندانش پیگیری و رفع کند.

 همچنین رئیس‌ کل دادگستری هرمزگان به بیمارستان رفته و از طیبه رمضان‌زاده، عیادت کرده است و به سازمان‌های حمایتی هم دستور قضایی داده شده است که به این خانواده کمک فوری شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل