کرونا

با شناسایی موارد جدید افراد مشکوک و یا دارای علامت کرونا به همت تیم های بهداشتی درمانی فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۷۲ بیمار به دلیل نیاز به خدمات درمانی، در بیمارستان های استان بستری شده اند.

به گزارش پیام خبر، «سید روح الله حسینی»، مدیر روابط عمومی دانشگاه با اعلام آخرین گزارش های مربوط به کروناویروس در استان فارس، از افزایش موارد نمونه گیری به ۴۵۶ هزار و ۱۳۰ مورد از ابتدای شیوع بیماری خبر داد و گفت: با بررسی تست های انجام شده، تا امروز، سی ام آبان، ۱۲۹ هزار و ۹۷۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با ابراز تاسف از جان باختن ۳۰ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به کرونا طی روز گذشته تاکنون، مجموع آمار جانباختگان این بیماری را در قریب به ۹ ماه گذشته در فارس، دو هزار و ۱۲۶ نفر اعلام کرد.

او همچنین با اشاره به بستری هزار و ۹۹۹ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان که ۴۷۲ نفر از این بیماران نیز طی روز گذشته تاکنون پذیرش شده اند، افزود: از این تعداد ۳۹۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
دکتر حسینی در ادامه این گزارش به آمار بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع اشاره کرد که تا امروز، سی ام آبان، به عدد ۱۱۱هزار و ۹۸۵ نفر رسیده و برای دیگر بیماران نیز آرزوی سلامتی کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه محدودیت های پیش بینی شده برای کنترل این بیماری از فردا، یکم آذر در استان آغاز می شود، از عموم مردم خواست تا برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان در طول این مدت، نسبت به رعایت این محدودیت ها دقت نظر ویژه داشته تا بتوان به کمک این فرصت ایجاد شده، شرایط کنونی را بهبود بخشید و مردم استان فارس روزهای بهتری را پیش رو داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.