قمری

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: با توجه به تاثیر ویروس کرونا بر مسابقات دوچرخه‌سواری و فعالیت ورزشکاران، به احتمال زیاد تنها یک نماینده دوچرخه سواری ایران در بازی‌های المپیک توکیو حاضر خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، «خسرو قمری»   با اشاره به در پیش بودن آوردگاه المپیک گفت: در بخش جاده یک سهمیه کسب کردیم و به احتمال زیاد با همان یک سهمیه در توکیو حضور پیدا می‌کنیم.  

سال گذشته اتحادیه جهانی دوچرخه سواری یک سهمیه کشورمان در المپیک ۲۰۲۰ را قطعی اعلام کرد. طبق سیستم کسب سهمیه دوچرخه‌سواری المپیک، کشورهایی که در رده سی و سوم تا پنجاهم رنکینگ قرار گیرند، یک سهمیه می‌گیرند و ایران نیز با قرار گرفتن در رده سی و نهم یک سهمیه گرفت.

وی همچنین با برشمردن آسیب‌های کرونا برای فدراسیون دوچرخه سواری اظهار داشت: فصل مسابقات دوچرخه سواری هر ساله از اوایل اسفند آغاز و تا اواخر آبان‌ماه ادامه دارد  و ورزشکاران در این مدت در تورهای داخلی و بین‌المللی شرکت خواهند کرد.

قمری ادامه داد: مدت زمانی که از آن به عنوان فصل مسابقات یاد کردم در ایران فصل شیوع و اوج‌گیری کرونا بود. مسابقات از فرودین‌ماه سال ۱۳۹۹ تعطیل شد و در شهریور ماه چند مسابقه برگزار کردیم اما با اوج‌گیری دوباره این ویروس در ایران مسابقات تعطیل و به ورزشکاران ابلاغ شد تا به کارهای تمرینی و هوازی بپردازند.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: راهبرد ما آن بود که با فروکش کردن مشکلات ناشی از ویروس کرونا مسابقات فصل را تا آخر آذرماه به پایان برسانیم اما محدودیت‌های جدید و اوج‌گیری مجدد این ویروس در ایران فدراسیون را وادار کرد تا کلیه مسابقات را لغو و به ورزشکاران اعلام کند تا تمرینات لازم را برای مسابقات قهرمانی آسیا انجام دهند.  

قمری با اشاره به آسیب‌های کرونا برای ورزشکاران و فدراسیون دوچرخهسواری عنوان کرد: منبع درآمد دوچرخه‌سواران از تورهای بین‌المللی و لیگ برتر است که با توجه به شیوع و گستردگی ویروس کرونا این مسابقات تعطیل شد. اگر دوچرخه‌سواران ایران در مسابقات داخلی و خارجی حضور پیدا می‌کردند بدون شک این مسابقات منبع درآمد خوبی برای آنان به شمار می رفت. کرونا عملا فصل مسابقات دوچرخه‌سواری ایران را به تعطیلی کشاند و معلوم نیست برای فصل پیش رو شیوع این ویروس اجازه برگزاری، مسابقات را خواهد داد یا نه.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری در ادامه گذری بر اقدامات زیربنایی  فدراسیون در یکسال گذشته زد و عنوان کرد: ساختمان فدراسیون در حال تکمیل است و «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش نیز یک میلیارد تومان به فدراسیون برای تکمیل این طرح کمک کرد. همچنین در بخش بازسازی‌ پیست‌ها اقدامات مهمی انجام شده که به زودی زمینه را برای توسعه زیر ساختی دوچرخه سواری ایران فراهم می‌کند.  

قمری در ادامه با اشاره به تفاهمنامه فدراسیون با وزارت کشور،  گفت: براساس این تفاهمنامه که ۱۵ بند دارد به دنبال توسعه دوچرخه‌سواری در سطح عمومی جامعه هستیم و در این زمینه نیز شهرداری‌ها با ما همکاری خواهد کرد.  استفاده مردم از امکانات شهرداری و دوچرخه‌سواری موجب خواهد شد تا این رشته در فضای عمومی جامعه بیش از پیش توسعه پیدا کند. البته میزان استفاده از طرح‌های شهرداری و فدراسیون بستگی به فضای فرهنگی هر شهر دارد.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل