دکتر حشمت کوشکی، مدیر کل فنی و حرفه ای فارس

در راستای بستر سازی لازم برای تشکیل دپارتمان ملی صنایع دستی در استان فارس، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان منعقد شد.

به گزارش پیام خبر، در راستای بستر سازی لازم برای تشکیل دپارتمان ملی صنایع دستی در استان فارس، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان منعقد شد.
 این تفاهمنامه با هدف استفاده از ظرفیت های مشترک دو مجموعه در راستای ارتقای مهارت صنعتگران صنایع دستی، حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصت های شغلی جدید، حمایت از توسعه کسب و کارهای روستایی و خانگی زنان سرپرست خانواده، جوانان و معلولان جسمی، تبادل اطلاعات و همکاری در جهت انجام طرح های مطالعاتی و تدوین استانداردهای جدید در حوزه صنایع دستی، ظرفیت سازی در بخش خصوصی به منظور مشارکت حداکثری در اجرای آموزش ها و گسترش و استفاده بهینه از ظرفیت های اقتصادی دارای مزیت صنایع دستی در منطقه بین حشمت کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مصیب امیری، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان منعقد شد.
برخی از تعهدات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در این تفاهمنامه شامل برنامه ریزی و تنظیم تعهدات دوره‌های آموزشی مورد نیاز، تامین فضای آموزشی مناسب جهت برگزاری دوره ها، استفاده از مربیان مجرب و دارای صلاحیت و همچنین تضمین کیفیت دوره های آموزشی بوده و تعهدات میراث فرهنگی نیز شامل اعلام دوره های آموزشی مورد نیاز جهت ایجاد اشتغال در حوزه صنایع دستی، همکاری در تامین بستر اشتغال آموزش دیدگان ماهر، همکاری در زمینه تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی موجود و همکاری در خصوص استفاده از طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی برای صنعتگران است.
مدت اجرای این تفاهمنامه 2 سال بوده و در صورت رضایت طرفین قابل تمدید است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.