کد خبر: 7405
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، نزدیک به ۱۸ هزار بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس در انتظار بهبودی هستند

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی»، امروز دوشنبه 3 آذر گفت: نزدیک به ۱۸ هزار بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس در انتظار بهبودی هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۴۷۰ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۳۶ هزار و ۸۰۵ مورد مثبت شناسایی شده است.

وی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۱۱۸ هزار و ۸۷۳ نفر اعلام کرد.

همتی ادامه داد: هم اکنون دو هزار و ۳۸۲ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند، همچنین از این تعداد، ۳۹۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

وی اعلام کرذد: متاسفانه ۳۴ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به دو هزار و ۲۲۹ نفر رسیده است.

معاون بهداشت این دانشگاه با اشاره به اعمال محدودیت های کرونایی در استان و افزایش نظارت های لازم توسط سازمان های مرتبط گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون در فارس، از سوی کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۴۵۲ هزار بازدید از نانوایی ها، رستوران ها، سوپرماکت ها، فروشگاه های مواد غذایی، آرایشگاه های زنانه و مردانه و سایر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و مرتبط با سلامت مردم انجام شده که در این راستا ۹ هزار و ۳۰۰ واحد به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی با دستور مقام قضایی تعطیل شد.

وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی در تمامی مراکز مرتبط با سلامت مردم، مشاغل و اصناف، با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل