کد خبر: 7406
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
 • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
 • چاپ
کتاب

ریحانه نامجویان شیرازی، شاعر شیرازی ساکن کرج، چاپ دوم مجموعه شعر «پر از کافه‌های شلوغ» را به بازار نشر عرضه کرد.

به گزارش پیام خبر، دکتر ریحانه نامجویان شیرازی در خصوص شعر و مجموعه شعر خود ، گفت: از جمله هنرهای بشری، تجلی آرمان‌های او در قالب شعر است.

وی افزود: شعر، تکیه‌گاه و پناه زیباترین لحظه‌های پرعظمت و پرشکوه تنهایی و خلوت انسان و روشن‌ترین هم‌نشین شب غربت او بوده است.

نامجویان شیرازی ادامه داد: خداوند بر آنم داشت تا از عصاره‌ خویشتنم، واژه‌ها را لباسی تازه بپوشانم تارش عشق و پودش مهربان‌نوازشی بر لحظه‌های آن نازنین که نگاهِ پرمهرش را روانه‌ روایت عاشقانه‌ی ریحانه از داستان روزگار می‌کند.

وی افزود: خداوند را شاکرم بر الطاف بی‌دریغش که سهمیه‌ این حقیر از خوان نعمتش را بر بیان عشق گذاشت و چه نعمتی بالاتر از این که از عشق گفتن و از عشق نوشتن؛ که عشق تنها نجات‌دهنده است!

کتاب «پر از کافه‌های شلوغ» سروده ریحانه نامجویان شیرازی  در ۶۰ صفحه در قطع خشتی با کاغذ نخودی توسط انتشارات نویسندگان پارس در اواخر شهریور ماه  سال جاری منتشر شد و با استقبال خوب علاقمندان به حوزه شعر نو  مواجه شد و در اوایل مهر ماه چاپ دوم آن مجددا توسط همین انتشارات منتشر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.