کد خبر: 7411
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
سردار یدالله بوعلی

فرمانده سپاه فجر فارس گفت: بیش از هزار برنامه توسط گروه های جهادی در مناطق محروم شیراز در راستای توزیع عادلانه خدمات و رفع محرومیت اجرایی شده است.

به گزارش پیام خبر، محرومیت و محرومیت زدایی دو مؤلفه است که گروه‌های جهانی به آنها توجه ویژه ای می‌کنند و در این راستا تلاش کرده‌اند تا با حضور در مناطق محروم نسبت به محرومیت زدایی اقدام کنند.

این در حالی است که یکی از اصلی‌ترین وظایفی که بر عهده گروه‌های جهادی است توانمندسازی افراد در مناطق محروم است و بسیجیان در قالب گروه‌های جهادی با حضور در مناطق محروم شیراز نظیر محله سنگ سیاه و محله سعدی تلاش می‌کنند تا محرومیت‌های موجود در این مناطق کاهش یابد

گروه‌های جهادی در مناطق محروم فارس یک هزار پروژه اجرا می‌کنند

سردار یدالله بوعلی، ضمن گرامیداشت هفته بسیج بیان کرد: گروه‌های بسیجی جهادی در مناطق مختلف استان فارس و به خصوص شیراز با حضور در مناطق محروم شهری و روستای در راستای مقابله با محرومیت در حال انجام فعالیت‌های جهادی اند.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته بیش از یک هزار برنامه توسط گروه‌های جهادی در مناطق محروم اجرایی خواهد شد این در حالی است که محرومیت در کلان شهر شیراز بسیار زیاد است و گروه‌های جهادی باید حضور مؤثری در راستای از بین بردن محرومیت در این مناطق داشته باشند.

سردار بوعلی افزود: قرارگاه شهید اسکندری با هدف محرومیت زدایی ایجاد شده و بر همین اساس نیز فعالیت‌های مختلفی به مردم مناطق محروم ارائه کرده است البته در برنامه ریزی های این قرارگاه ١۵ محله محروم در نظر گرفته شده و فعالیت‌ها در این مناطق اجرایی شده است.

به گفته فرمانده سپاه فجر استان فارس مناطق محروم شیراز نظیر محله سنگ سیاه، محله سعدی، اکبر آباد و…از جمله مناطق محروم کلان شهر شیراز اند که در برنامه‌های جهادی قرارگاه شهید اسکندری آورده شده‌اند.

وی تاکید کرد: یکی از راهکارهای برون رفت از محرومیت توانمند سازی است از این رو گروه‌های جهادی در تلاش هستند در مناطق محروم با ایجاد اشتغال زمینه توانمند سازی افراد در مناطق محروم شهری ایجاد شود.

او ادامه داد: در کنار گروه‌های جهادی و بسیج دستگاه‌های مختلفی در راستای محرومیت زدایی بایستی فعالیت داشته و زمینه کاهش محرومیت نیز فراهم شود.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.