علی همتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آمارها نشان می دهد ۷۵درصد مبتلایان به کرونا و ۱۵درصد جانباختگان ناشی از این بیماری در فارس، در گروه سنی زیر 50 سال بوده اند.

به گزارش پیام خبر،  «عبدالرسول همتی» با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری در استان فارس، بیش از ۴۷۵ هزار تست تشخیصی در استان انجام شده است، مجموع بیماران شناسایی شده را ۱۳۸ هزار و ۸۶۹ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیرازبا اعلام بستری دو هزار و ۳۴۵ بیمار مشکوک علامت دار و یا مثبت قطعی در بیمارستان های استان، وضعیت جسمی ۳۷۸ نفر از این بیماران را وخیم اعلام کرد که هم اکنون در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

از دست دادن ۴۳ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته

وی  همچنین با ابراز تاسف از جان باختن ۴۳ هم استانی طی ۲۴ ساعت گذشته در اثر ابتلا به کروناویروس در استان فارس، از افزایش آمار جانباختگان فارس به دو هزار و ۲۷۲ نفر از ابتدای شیوع این بیماری خبر داد.

همتی آمار بهبودیافتگان این بیماری که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند را نیز ۱۲۱ هزار و ۸۶۸ نفر اعلام کرد.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه گزارش امروز خود به نتایج برخی بررسی های آماری مربوط به کرونا در استان اشاره کرد که بر اساس این بررسی ها، میانگین سنی ابتلا به کروناویروس در استان فارس، ۴۱ سال و میانگین سنی جانباختگان نیز ۶۷ سال است.

وی با اعلام هشدار نسبت به کاهش این رده سنی نسبت به روزهای نخست شیوع بیماری، گفت: همچنین آمارها نشان می دهد ۷۵درصد مبتلایان به کرونا و ۱۵درصد جانباختگان ناشی از این بیماری در فارس، در گروه سنی زیر پنجاه سال بوده اند.

همتی آمار مربوط به ابتلا در مجموعه دانشگاه را نیز که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با این بیماری مواجهه داشته اند، ۱۰ درصد مجموع مبتلایان در استان عنوان کرد.

توصیه پایانی معاون بهداشت دانشگاه جدی گرفتن استفاده از ماسک در هنگام خرج از منزل، پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و دورهمی های خانوادگی و شست و شوی صحیح و ضدعفونی کردن دست ها، به عنوان مهم ترین راهکارهای محافظتی در برابر این بیماری بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل