کد خبر: 7432
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون بنام دانشگاه آزاد اسلامی آیت‌الله ایمانی (ره) که بنیان‌گزار آن بوده است، نامگذاری شود.

به گزارش پیام‌خبر؛ نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون با حفظ فاصله اجتماعی بخاطر بیماری کرونا به ریاست حجت‌الاسلام محمد صباحی، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی کازرون، در ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کازرون برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد صباحی، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی کازرون با گرامی‌داشت هفته بسیج از کارکردهای پویای بسیج در همه زمینه‌ها به ویژه مبارزه با بیماری کرونا و کمک‌های مؤمنانه قدردانی نمود و گفت: بر بسیج است تا در راستای دستور رهبری، مأموریت نظارت بر کنترل قیمت‌ها را با همکاری اداره صنعت و معدن انجام دهند.

داریوش دهقان، فرماندار کازرون نیز بیان داشت: هرچند قانون، نام‌گذاری معابر را به‌ شورای نامگذاری زیر نظر شهرداری و شورای شهر گذاشته، اما بهتر است تا شورای نامگذاری پیش از تصویب، نام‌ها را به شورای فرهنگ عمومی ارائه و پس از تائید در شورا به تصویب برسانند.

وی همچنین پیشنهاد داد تا دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون بنام دانشگاه آزاد اسلامی آیت‌الله ایمانی (ره) که بنیان‌گزار آن بوده است، نامگذاری شود.

حجت‌الاسلام محمدجواد جلالی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی کازرون هم در این نشست با تبریک زادروز خجسته امام حسن عسکری (ع) و هفته بسیج، به اهمیت شرکت اعضا و اثرگذار بودن پیشنهادها و دیدگاه‌های آنها اشاره کرد و گفت: پیشبرد فرهنگ شهرستان در وحدت رویه و یکسو شدن فعالیت‌های فرهنگی، باید یاری و همراهی کرد.

وی بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی شوراهای اقماری همچون شورای نظارت بر ساخت و ساز و واردات و توزیع اسباب‌بازی کودکان، شورای نامگذاری روزهای خاص، شورای نظارت بر نامگذاری اماکن، شورای نظارت بر نصب مجسمه و تندیس یادمان در اماکن عمومی است.  

مصوبات نشست شورای فرهنگ عمومی کازرون:

۱-نصب المان مجسمه و یادمان آهنگر در شهرستان و میدان انقلاب منتفی اعلام شد و نصب این المان به تصویب نرسید.

۲- ناحیه مقاومت بسبج با همکاری اداره صنعت و معدن و تجارت برای نظارت بر کنترل قیمت‌ها اقدام و همه دستگاه‌ها با این دو نهاد همکاری نمایند.

۳- دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون به دانشگاه آزاد آیت‌الله ایمانی (ره) کازرون تغییر نام یافت و فرماندار و امام جمعه پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

۴- شهرداری و شورای شهر در راستای طراحی و نصب هرگونه المان در شهرستان مصوبه شورا را دریافت نمایند.

۵- سرود ملی کازرون و نماهنگ آن توسط اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کازرون و دانشگاه سلمان فارسی کازرون ساخته و تهیه تا برای برنامه‌ها و رویدادهای مهم پخش شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.