کد خبر: 7461
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
حیدر اسکندرپور شهردار شیراز

شهردار شیراز گفت: مسیر بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی ۹ کیلومتر است که فاز یک آن به اتمام رسیده و هم اکنون در حال احداث ۶ کیلومتر باقی مانده هستیم.

به گزارش پیام خبر، شهردار شیراز در بازدید از بزرگراه شهید سلیمانی گفت: در این پروژه بیش از ۳۵۰ نیرو در ۱۱ جبهه کاری با استفاده از ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین مشغول فعالیت هستند تا پیام آور توسعه شهری و انجام کار عمرانی عظیم در این شرایط سخت اقتصادی و شیوع ویروس کرونا باشند.

حیدر اسکندرپور ادامه داد: این بزرگراه به طول ۶ کیلومتر شامل یک تونل دوقلو به طول مجموعا ۲۲۰ متر و پنج پل می شود که در امتداد تونل های دوقلوی کوهسار مهدی «عج» به سمت بزرگراه آیت الله محلاتی در حال احداث است.

وی با بیان اینکه احداث این پروژه منجر به تکمیل بخشی از رینگ شمالی شیراز می شود، افزود: گستردگی پروژه و حضور گسترده نیروها و تجهیزات در نقاط مختلف آن، در پروژه های شهری کم نظیر و نشان دهند ابعاد وسیع عملیات احداث بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی است.

شهردار شیراز با بیان اینکه کل مسیر بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی ۹ کیلومتر است که فاز یک آن به اتمام رسیده و هم اکنون در حال احداث ۶ کیلومتر باقی مانده هستیم، اضافه کرد: روند احداث این پروژه از سرعت مناسبی برخوردار است و همچنین رفع مشکلات مربوط به تملک املام مورد مسیر منجر به تحول در اجرای آن می شود.

اسکندرپورضمن تشریح اقدامات انجام در بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی گفت: هم اکنون از منصور آباد تا دینکان و انجیره آماده آسفالت شده است، دو پل در مسیر دینکان و همچنین پل منصور آباد را اجرا کردیم و تلاش داریم تا پایان آذر ماه حدود ۳.۵ کیلومتر از مسیر بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی را آسفالت کنیم.

وی  پروژه در حال احداث بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی را یک ابرپروژه شهری دانست و نوید داد: طی ماه های آینده کار اجرایی پروژه باید سرعت بیشتری بگیرد و اقدامات اجرایی جبهه هایی مختلف کاری به خصوص تونل دوقلو را انجام دهیم.

اسکندرپور ادامه داد: همچنین در روند اجرای پروژه با لغزش کوه در بالادست منصورآباد روبرو شدیم که نگرانی های جدی را برای ما ایجاد کرد و باعث شد پروژه حدود سه ماه متوقف بماند. توقف پروژه، برنامه زمانبندی ما را تحت تاثیر قرار داد اما با همکاری شهرداری و قرار گاه خاتم الانبیا (ص) به نحوی برنامه ریزی و عمل شد که این تاخیر جبران شده است.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در بالادست منصورآباد برای تثبیت زمین لغزش گفت: برای تثبیت لغزش کوه حدودا ۱۰ کیلومتر حفاری در پایین دست انجام داده ایم، حدود ۶۵۰۰ تن دوغ آب سیمان تزریق کردیم و ۸۰ هزار متر مکعب در بالا دست سبک سازی انجام شده تا اطمینان حاصل شود که این لغزش خطری برای همشهریان در منصور آباد و برای پروژه در آینده ایجاد  نمی کند.

شهردار شیراز در بازدید میدانی از اقدامات انجام شده برای تثبیت زمین لغزش افزود: مجموع اقدامات صورت گرفته باعث شد که بتوانیم با اطمینان پروژه را از همین مسیر و با ایمنی بیشتر ادامه دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل