کد خبر: 7469
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
برگزاری دوره درست‌نویسی و ویراستاری  "زین قند پارسی" در لامرد

این دوره با تدریس استاد علیرضا حیدری، عضو هیأت مدیره بنیاد فردوسی، با پیشینه ۲۳ سال روزنامه‌نگاری، دبیر گروه ویراستاری روزنامه خراسان و مدرس دوره‌های مختلف ویراستاری و درست‌نویسی، در ۱۲ جلسه بر بستر مجازی انجام خواهد شد.

به گزارش پیام‌ خبر؛ ثبت‌نام دوره آموزشی درست‌نویسی و ویراستاری زین قند پارسی آغاز شد.

فاطمه قرایی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد گفت: دوره درست‌نویسی و ویراستاری زین قند پارسی با انگیزه پیشرفت دانش خبرنگاران و روابط‌عمومی‌ها در بخش‌های فارسی‌نویسی، درست‌نویسی، ساده‌نویسی و فضای مجازی به صورت برخط (آنلاین/ زنده) در روزهای نخست دی ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: بخش درست‌نویسی شامل بخش‌های واژگان و دستور زبان است. این بخش را بیشتر برای بهره‌گیری فعالان رسانه‌ای و مطبوعات برگزیدیم؛ چرا که کاربرد واژگان غیر فارسی، دستور و نحو فارسی و ساختار غیر فارسی برای آن‌ها بیشتر است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان لامرد بیان کرد: در بخش درست‌نویسی، آشنایی با نکات دستوری را خواهیم داشت. از آن جا که در نوشته‌های امروز به ویژه در مطبوعات، بلندنویسی، حشو و زیاده‌گویی، دیریابی را بوجود می‌آورد، از این رو در بخش ساده‌نویسی به آن پرداخته خواهد شد. با ساده‌نویسی راه نویسنده و به ویژه خبرنگار با خواننده فراهم می‌شود.

وی بیان داشت: رسانه امروزه در بستر مجازی هم دامن گسترده که قواعد و آداب درست نوشتن آن را باید بدانیم، که یکی از بخش‌های این دوره است.

وی افزود: این دوره با تدریس استاد علیرضا حیدری، عضو هیأت مدیره بنیاد فردوسی، با پیشینه ۲۳ سال روزنامه‌نگاری، دبیر گروه ویراستاری روزنامه خراسان و مدرس دوره‌های مختلف ویراستاری و درست‌نویسی، در ۱۲ جلسه بر بستر مجازی انجام خواهد شد.

گفتنی است دوره یاد شده با اعطای گواهینامه معتبر و با همکاری بنیاد فروسی مشهد، مؤسسه مطبوعاتی پارس ساحلی وطن، فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد، کانون بسیج رسانه و مرکز آموزش عالی لامرد برگزار می‌گردد.

مهلت ثبت‌نام این دوره تا پایان آذرماه سال جاری است و علاقمندان می‌توانند برای دریافت آگاهی بیشتر و شرکت در دوره آموزشی، هزینه ثبت‌نام (۶۰ هزار توامان) را به شماره کارت بانکی ۶۲۷۴۱۲۱۹۴۰۰۷۸۱۰۸ (مؤسسه مطبوعاتی پارس ساحل وطن) واریز کنند و رسید پرداخت را همراه با نام و نام خانوادگی و عنوان شغلی، به شماره واتساپ ۰۹۳۳۵۶۵۳۱۵۲ بفرستند.

برگزاری دوره درست‌نویسی و ویراستاری  "زین قند پارسی" در لامرد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل