کد خبر: 7469
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
برگزاری دوره درست‌نویسی و ویراستاری "زین قند پارسی" در لامرد

این دوره با تدریس استاد علیرضا حیدری، عضو هیأت مدیره بنیاد فردوسی، با پیشینه ۲۳ سال روزنامه‌نگاری، دبیر گروه ویراستاری روزنامه خراسان و مدرس دوره‌های مختلف ویراستاری و درست‌نویسی، در ۱۲ جلسه بر بستر مجازی انجام خواهد شد.

به گزارش پیام‌ خبر؛ ثبت‌نام دوره آموزشی درست‌نویسی و ویراستاری زین قند پارسی آغاز شد.

فاطمه قرایی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد گفت: دوره درست‌نویسی و ویراستاری زین قند پارسی با انگیزه پیشرفت دانش خبرنگاران و روابط‌عمومی‌ها در بخش‌های فارسی‌نویسی، درست‌نویسی، ساده‌نویسی و فضای مجازی به صورت برخط (آنلاین/ زنده) در روزهای نخست دی ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: بخش درست‌نویسی شامل بخش‌های واژگان و دستور زبان است. این بخش را بیشتر برای بهره‌گیری فعالان رسانه‌ای و مطبوعات برگزیدیم؛ چرا که کاربرد واژگان غیر فارسی، دستور و نحو فارسی و ساختار غیر فارسی برای آن‌ها بیشتر است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان لامرد بیان کرد: در بخش درست‌نویسی، آشنایی با نکات دستوری را خواهیم داشت. از آن جا که در نوشته‌های امروز به ویژه در مطبوعات، بلندنویسی، حشو و زیاده‌گویی، دیریابی را بوجود می‌آورد، از این رو در بخش ساده‌نویسی به آن پرداخته خواهد شد. با ساده‌نویسی راه نویسنده و به ویژه خبرنگار با خواننده فراهم می‌شود.

وی بیان داشت: رسانه امروزه در بستر مجازی هم دامن گسترده که قواعد و آداب درست نوشتن آن را باید بدانیم، که یکی از بخش‌های این دوره است.

وی افزود: این دوره با تدریس استاد علیرضا حیدری، عضو هیأت مدیره بنیاد فردوسی، با پیشینه ۲۳ سال روزنامه‌نگاری، دبیر گروه ویراستاری روزنامه خراسان و مدرس دوره‌های مختلف ویراستاری و درست‌نویسی، در ۱۲ جلسه بر بستر مجازی انجام خواهد شد.

گفتنی است دوره یاد شده با اعطای گواهینامه معتبر و با همکاری بنیاد فروسی مشهد، مؤسسه مطبوعاتی پارس ساحلی وطن، فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد، کانون بسیج رسانه و مرکز آموزش عالی لامرد برگزار می‌گردد.

مهلت ثبت‌نام این دوره تا پایان آذرماه سال جاری است و علاقمندان می‌توانند برای دریافت آگاهی بیشتر و شرکت در دوره آموزشی، هزینه ثبت‌نام (۶۰ هزار توامان) را به شماره کارت بانکی ۶۲۷۴۱۲۱۹۴۰۰۷۸۱۰۸ (مؤسسه مطبوعاتی پارس ساحل وطن) واریز کنند و رسید پرداخت را همراه با نام و نام خانوادگی و عنوان شغلی، به شماره واتساپ ۰۹۳۳۵۶۵۳۱۵۲ بفرستند.

برگزاری دوره درست‌نویسی و ویراستاری "زین قند پارسی" در لامرد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.