کد خبر: 7506
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

بر اساس اعلام آخرین وضعیت مربوط به کروناویروس در استان فارس، آمار ابتلا به این بیماری از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، از مرز ۱۴۶ هزار نفر عبور کرده است.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» از افزایش نمونه گیری های تشخیصی به بیش از ۴۹۵ هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری تا دهم آذر خبر داد و گفت: با بررسی نمونه های انجام شده، تاکنون ۱۴۶ هزار و ۶۷۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، با اشاره به کاهش نسبی آمار جانباختگان این بیماری در مقایسه با هفته گذشته، از جان باختن ۲۵ هم استانی مبتلا به این بیماری طی روز گذشته تا کنون خبر داد و ضمن آرزوی غفران الهی برای آنان، مجموع آمار جانباختگان کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تاکنون، 2 هزار و ۴۹۳ نفر اعلام کرد.

به وی با لطف خداوند و همکاری مردم با نیروهای بهداشتی درمانی، همچنین با توجه به اعمال برخی محدودیت ها، در آمار بستری بیماران مثبت قطعی و مشکوک و دارای علامت این بیماری نیز با کاهش نسبی مواجه بوده ایم و هم اکنون از مجموع هزار و ۸۹۷ بیمار بستری در بیمارستان های استان، ۳۴۴ نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU بستری بوده و مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

همتی همچنین از بهبودی ۱۳۴ هزار و ۲۰۱ مبتلا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اگرچه آمار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته منتخب درمان سرپایی کروناویروس و بیمارستان ها طی هفته جاری کاهش داشته است، اما استمرار شرایط کنونی به تداوم همدلی و همراهی مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی نیاز دارد.

وی با یادآوری اینکه کرونا قاتلی بی رحم است، از مردم خواست تا با پرهیز از شرکت در دورهمی های خانوادگی، خود را در برابر این بیماری مصون دارند.

معاون بهداشت دانشگاه با تاکید بر اینکه بکوشیم تاوان سهل انگاری ما، گریبانگیر دیگران نشود، گفت: برای شکست این بیماری تمامی تیم های بهداشتی درمانی همه توان خود را به کار بسته اند و از مردم نیز می خواهیم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل