کد خبر: 7521
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
الکترونیک قضایی

رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه افتتاح دفتر خدمات الکترونیکی قضایی درزندان عادل آباد شیراز هدف از راه اندازی این دفتر را تسریع در ارسال درخواست های قضایی زندانیان و رسیدگی به تقاضای آنان به صورت سیستمی خواند و افزود: همزمان با افتتاح این دفتر دفاتر خدمات قضایی در زندان های اقلید، کازرون و بوانات نیز آغاز به کار کرد.

به گزارش پیام خبر، اجرای طرح پایش و غربالگری زندانیان در استان فارس با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در زندان مرکزی شیراز به بهره برداری رسید.
در ادامه این مراسم همچنین رئیس کل دادگستری فارس و معاونین قضایی دادگستری استان از زندان مرکزی شیراز بازدید و با زندانیان اندرزگاه نسوان ملاقات کردند.
رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه افتتاح دفتر خدمات الکترونیکی قضایی درزندان عادل آباد شیراز هدف از راه اندازی این دفتر را تسریع در ارسال درخواست های قضایی زندانیان و رسیدگی به تقاضای آنان به صورت سیستمی خواند و افزود: همزمان با افتتاح این دفتر دفاتر خدمات قضایی در زندان های اقلید، کازرون و بوانات نیز آغاز به کار کرد.
رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه: با فراهم شدن زیر ساخت ها دفتر خدمات قضایی به زودی دفتر خدمات قضایی در سایر زندان های استان نیز راه اندازی می شود گفت: با این کار ارزشمند، روند رسیدگی به پرونده های قضایی زندانیان درخصوص اعسار و محکومیت های مالی با سرعت بیشتری انجام می شود.
حجت الاسلام سیدکاظم موسوی افزود: استان فارس به لحاظ جمعیت کیفری یکی از استان های بزرگ کشور محسوب می شود که با اجرای مناسب و مستمر طرح پایش زندانیان توسط قضات با بهره گیری از تأسیسات قانونی و اعطای تسهیلات پیش بینی شده در طرح پایش زندانیان آمار قابل توجهی از مددجویان زندان های استان کاهش یافت که از این حیث جزء استان های برتر کشور می باشیم.
رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با حضور در بند نسوان زندان مرکزی شیراز به دیدار چهره به چهره با مددجویان این بند پرداخت و در حاشیه این حضور تأکید کرد: مدد جویان بند نسوان به لحاظ شرایط ویژه بیش از همیشه مورد توجه قضات قرار گیرند و همکاری بیشتری در راستای اعطای مرخصی و همچنینی استفاده از تسهیلاتی همچون آزادی مشروط برای آنان فراهم شود. وی همچنین به قضات توصیه کرد: به زندانیان این بند که دارای جرائمی مانند مواد مخدر و برخی از جرایم مالی هستند با رأفت بیشتری نگاه شود.
بحرینی معاون قضایی دادگستری فارس نیز دردیدار امروز مسئولین قضایی استان از زندان مرکزی شیرازگفت: با توجه به اختلاف نظری که در بحث توبه وجود دارد درکل جرایم سبک درجه ۵-۶-۷ و درمواردی که منجر به آزادی می شود باید این موارد، به دادگاه تجدید نظر ارسال شود.
مدیرکل زندان های فارس گفت: دفتر خدمات قضایی در زندان مرکزی شیراز راه اندازی و در مرحله بعد در سایر زندان های استان نیز راه اندازی می شود.
اسحاق ابراهیمی گفت: در این بازدید علاوه بر ملاقات چهره به چهره زندانیان با مسؤولین قضایی، پنجمین بسته معیشتی که به تعداد ۲۱۰ بسته توسط خیرین این استان تهیه شده بین خانواده های زندانیان نیازمند توزیع می شود.
ابراهیمی یادآور شد: با اجرای طرح پایش زندانیان، تاکنون تعداد ۴۶۵۰ کاربرگ تهیه و به مراجع قضایی ارسال شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.