کد خبر: 7540
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
بیماری کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ شهروند دیگر در استان فارس را براثر این بیماری از دست دادیم.

به گزارش پیام خبر، «سید روح‌الله حسینی» پنجشنبه ۱۳ آذر در جمع خبرنگاران به صورت مجازی گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ شهروند دیگر در استان فارس را براثر این بیماری از دست دادیم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیرازبا بیان اینکه شمار فوت شدگان کرونا در استان فارس از ابتدا تاکنون را ۲۵۸۹ نفر اعلام و اضافه کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، ۱۵۰ هزار و ۲۵۳ نفر در فارس به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی یادآور شد که تست این تعداد بیمار از بین ۵۰۴ هزار و ۶۸۳ نمونه آزمایشگاهی  گرفته شده از افراد بیمار و علامت دار، مثبت قطعی بوده است.

این مقام مسئول در علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه هم‌اینک ۱۸۵۰ بیمار مشکوک یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، بستری هستند، اضافه کرد: از این تعداد، ۳۱۹ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

حسینی گفت: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیرضروری می تواند از ابتلا به کروناویروس پیشگیری کند.

گفتنی است علیرغم کاهش مجدد شمار فوت شدگان کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته و به نسبت روزهای قبل در فارس، کارشناسان حوزه سلامت تاکید دارند که هنوز شرایط در فارس تثبیت نشده است، بنابراین باید توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفت و تحت هیچ عنوان نسبت به شیوه‌نامه‌های بهداشتی، بی تفاوت نبود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل