کد خبر: 7540
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
بیماری کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ شهروند دیگر در استان فارس را براثر این بیماری از دست دادیم.

به گزارش پیام خبر، «سید روح‌الله حسینی» پنجشنبه ۱۳ آذر در جمع خبرنگاران به صورت مجازی گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ شهروند دیگر در استان فارس را براثر این بیماری از دست دادیم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیرازبا بیان اینکه شمار فوت شدگان کرونا در استان فارس از ابتدا تاکنون را ۲۵۸۹ نفر اعلام و اضافه کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، ۱۵۰ هزار و ۲۵۳ نفر در فارس به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی یادآور شد که تست این تعداد بیمار از بین ۵۰۴ هزار و ۶۸۳ نمونه آزمایشگاهی  گرفته شده از افراد بیمار و علامت دار، مثبت قطعی بوده است.

این مقام مسئول در علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه هم‌اینک ۱۸۵۰ بیمار مشکوک یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، بستری هستند، اضافه کرد: از این تعداد، ۳۱۹ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

حسینی گفت: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیرضروری می تواند از ابتلا به کروناویروس پیشگیری کند.

گفتنی است علیرغم کاهش مجدد شمار فوت شدگان کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته و به نسبت روزهای قبل در فارس، کارشناسان حوزه سلامت تاکید دارند که هنوز شرایط در فارس تثبیت نشده است، بنابراین باید توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفت و تحت هیچ عنوان نسبت به شیوه‌نامه‌های بهداشتی، بی تفاوت نبود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.