عبدالرضا قاسم پور، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: وحدت و همدلی موجود در سطح استان با راهبری استاندار در همه مسایل و موضوعات باعث شده، این شرایط را در استان داشته باشیم و روز به روز وضعیت در استان فارس بهتر شود.

«عبدالرضا قاسمپور»، امروز (شنبه 15 آذر) گفت: وحدت و همدلی موجود در سطح استان با راهبری استاندار در همه مسایل و موضوعات باعث شده، این شرایط را در استان داشته باشیم و روز به روز وضعیت در استان فارس بهتر شود.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: مردم در اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی، همکاری و همراهی بسیار خوبی داشتند و انتظار این است که به همین شکل در رعایت شیوه نامه های بهداشتی همراهی لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: مردم از تردد غیر ضرور در سطح شهر خودداری و در ترددهای ضرور پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
معاون استاندار فارس گفت: اثرگذاری محدودیت‌ها به این شکل است که ما شاهد کاهش آمار ورودی مبتلایان به بیمارستان‌ها هستیم و تعداد مراجعان کاهش پیدا کرده است.
قاسمپور بیان کرد: همچنین آمار بستری ها کاهش داشته اما متاسفانه آمار فوتی‌ها بالا است که انتظار داریم این تعداد نیز در روزهای آینده کاهش پیدا کند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه اجرای طرح جامع محدودیت‌های کرونایی در ۳۶ شهرستان استان از شنبه ۱۵ آذرماه ۹۹ تداوم دارد گفت: در حال حاضر ۱۱ شهرستان در وضعیت قرمز و مابقی در وضعیت زرد و نارنجی هستند.
قاسمپور افزود: از  دوشنبه ۱۷ آذرماه رنگ بندی جدید وضعیت شیوع کرونا اعلام می شود و دانشگاه های علوم پزشکی استان نیز بررسی های دقیق و کامل و جامع را انجام می دهند.
وی ادامه داد: به احتمال زیاد دوشنبه هفته جاری تعداد زیادی از شهرستان ها که در وضعیت قرمز، نارنجی و زرد هستند با تغییر رنگ بندی مواجه می شوند و ممکن است از دوشنبه شهرستان قرمزی نداشته باشیم.
وی اضافه کرد: ممکن است در صورت داشتن شهرستان قرمز تعداد آنان ۲ تا چهار شهرستان باشد و بیشتر شهرستان ها در وضعیت زرد و سفید قرار گیرند و این هم از اثر همراهی و حمایت مردم و اصناف و کادر بهداشت و درمان است که ما قدردان آنان هستیم. 

نقش تیم های بازرسی و نظارت در پیشگیری از کرونا 
معاون استاندار فارس در ادامه با تاکید بر اینکه نظارت ها و بازرسی ها روز به روز تشدید و تقویت می شود، بیان کرد: بیش از ۳۰۰ تیم در سراسر استان کار بازرسی و نظارت را انجام می دهند که اقدامات آنان در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است.
قاسمپور افزود: با دستور استاندار فارس، فرمانداران و بخشداران شخصا به اتفاق شهرداران، مدیران نظارتی، دستگاه قضایی، نماینده تعزیرات، نیروی انتظامی و سازمان صمت در اماکن و مراکز شلوغ و پرتردد حضور پیدا می کنند و بر روند فعالیت واحدهای صنفی و خدماتی نظارت دارند و با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.
معاون استاندار فارس با بیان اینکه همراهی ها خوب بوده اما عده ای تخلف کردند که برابر ضوابط با آنان برخورد شده است، گفت: از یکم آذرماه ۹۹ ابتدای طرح جامع محدودیت های کرونایی تا پایان هفته گذشته حدود هفت هزار بازرسی از واحدهای صنفی صورت گرفته که حدود ۳۰۰ واحد صنفی پلمب شدند و چهار هزار و ۸۵۵ واحد اخطار گرفتند.
قاسمپور افزود: در بحث ترددهای خودرویی ۲۸ هزار و ۵۷۱ اخطار صادر شده و حدود ۱۲ هزار خودرو برگشت داشته شده اند و نیروی انتطامی به صورت ارشادی عمل کرده است.
وی ادامه داد: همچنین بیش از ۱۸ هزار خودرو جریمه ۲۰۰ هزار تومانی، ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی شدند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا پایان هفته گذشته ۴۵۰ هزار بازرسی و نظارت از واحدهای صنفی انجام شده که ۱۳ هزار مورد اخطار و هشت هزار مورد پلمب به دنبال داشته است.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از ۱۵ آذرماه ۹۹ شهرستان های دارای وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در فارس شامل نی ریز، ممسنی، گراش، شیراز، کازرون، قیر و کارزین، داراب، خفر، خرامه، جهرم و سپیدان هستند.
همچنین شهرستان های آباده، ارسنجان، استهبان، پاسارگاد، خرمبید، خنج، رستم، زرقان، زرین دشت، سروستان، فسا، فیروزآباد، کوار، کوه چنار، لارستان، مرودشت و مهر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل