عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ نفر از مبتلایان به کرونا در استان فارس جان باختند و آمار کل استان فارس به ۲ هزار و ۶۴۹ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» بعد از ظهر شنبه 15 آذر در جمع خبرنگاران به صورت مجازی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان فارس گفت: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۵۱۰ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۵۱ هزار و ۹۹۷ مورد مثبت شناسایی شده است.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به تفکیک شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع ۱۵۱ هزار و ۹۹۷ مورد شناسایی شده، ۷۶ هزار و ۶۱۹ مورد مربوط به شیراز؛ کازرون چهار هزار و ۱۷۷ مورد؛ مرودشت سه هزار و ۸۱۳ مورد؛ فیروزآباد دو هزار و ۵۸۴ مورد؛ ممسنی دو هزار و ۵۱۹ مورد؛ آباده دو هزار و ۴۴۷ مورد؛ داراب دو هزار و ۴۰۸ مورد؛ کوار دو هزار و ۳۹۱ مورد؛ سپیدان هزار و ۷۹۴ مورد؛ استهبان هزار و ۵۲۰ مورد؛ نی ریز هزار و ۳۵۳ مورد؛ زرین دشت هزار و ۳۴۳ مورد؛ اقلید هزار و ۳۴۲ مورد؛ قیروکارزین هزار و ۳۱۴ مورد؛ کوه چنار هزار و ۲۹۱ مورد؛ خرم بید هزار و ۱۸۷ مورد؛ زرقان هزار و ۱۲۵ مورد؛ لامرد هزار و ۴۶ مورد؛ رستم هزار و ۴۵ مورد؛ پاسارگاد ۹۷۵ مورد؛ فراشبند ۹۰۵ مورد؛ خرامه ۸۹۶ مورد؛ ارسنجان ۸۱۶ مورد؛ سروستان ۶۵۸ مورد؛ مهر ۶۲۹ مورد؛ بوانات ۵۳۷ مورد؛ بیضا ۴۷۹ مورد؛ بختگان ۴۶۱ مورد؛ سرچهان ۳۶۲ مورد بوده و مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

وی  با بیان اینکه متأسفانه ۳۲ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلاء به کروناویروس جان خود را از دست دادند افزود: با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس در فارس به دو هزار و ۶۴۹ نفر رسیده است.

 همتی ادامه داد: مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان‌ها و ایزوله خانگی در استان نیز به ۱۴۱ هزار و ۶۷۵ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه با تشکر از مردم استان فارس به پاس همکاری با مجموعه سلامت در مقابله با کروناویروس، ابراز امیدواری کرد تا با استمرار این همکاری شاهد بهتر شدن وضعیت کروناویروس در استان باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.