کد خبر: 7572
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
 • خبرنگار: فریماه فرهمندزاده
 • چاپ
احدفتوحی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از تسریع در عملیات اجرایی خط اختصاصی برق ناحیه صنعتی فراشبند خبر داد و گفت: با بهره برداری از این طرح در آینده نزدیک شاهد تامین برق پایدار در این ناحیه صنعتی و واگذاری زمین به متقاضیان خواهیم بود.

به گزارش پیام خبر، احد فتوحی پس از بازدید از ناحیه صنعتی فراشبند در جلسه با فرماندار این شهرستان گفت:اغلب زیرساخت‌ها برای استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی در این ناحیه صنعتی فراهم است  و به سرمایه گذاران مشوق‌های ویژه مناطق کم برخوردار  داده می‌شود.
وی با بیان اینکه مهمترین مشکل این شهرک صنعتی نبود برق پایدار است گفت:در این زمینه خط اختصاصی برق توسط این شرکت با پیشرفت 95 درصد اجرا شده و بخشی از مسیر با مشکل معارض محلی روبرو بود که آن نیز برطرف شده و امیدواریم با تسریع در اجرای این طرح بتوانیم شاهد تامین برق و در نتیجه پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری باشیم.
فتوحی همچنین از اجرای طرح زیرسازی و آسفالت بخشی از خیابان های این ناحیه صنعتی خبر داد  وگفت:این طرح آغاز شده است و امیدواریم تا یک ماه آینده به پایان برسد.
وی تصریح کرد:امسال حدود 60 میلیارد ریال جهت اجرای طرح های تکمیل زیرساخت ها به  این ناحیه صنعتی اختصاص یافته است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از سرمایه‌گذاران خواست با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان فراشبند در تولید خرما، محصولات گلخانه‌ای و صیفی‌جات و برخی محصولات زراعی و باغی برای ایجاد و راه‌اندازی صنایع تبدیلی و مواد غذایی اقدام کنند.
فتوحی همچنین از سرمایه گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در این شهرک صنعتی برای ساخت مجتمع کارگاهی خبر داد و گفت: سه واحد  کارگاهی در این ناحیه صنعتی در مراحل پایانی ساخت و ساز است و بزودی  به متقاضیان واگذار خواهدشد.
وی افزود:این ناحیه صنعتی دارای 98 هکتار مساحت است که از این میزان،   63 هکتار  آن را اراضی صنعتی تشکیل می دهد و در حال حاضر 19  قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان منعقد و در قالب این قراردادها 7 هکتار زمین واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اضافه کرد:مجموعه سردخانه و سورتینگ میوه مستقر در این ناحیه صنعتی که عملیات اجرایی آن بهمن ماه سال گذشته آغاز شده با پیشرفت مناسب در حال تکمیل  است و تا یک ماه آینده راه اندازی می شود.
وی همچنین از آمادگی این شرکت برای راه اندازی ناحیه صنعتی دوم در این شهرستان خبرداد.
شهرستان فراشبند واقع در جنوب شرقی فارس قرار دارد و ناحیه صنعتی این شهرستان با ۱۰۰ هکتار مساحت، ظرفیتی برای استقرار ۳۴۰ واحد صنعتی ایجاد کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.