کد خبر: 7573
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، تاکنون ۱۵۲هزار و ۵۵۷ بیمار مثبت قطعی در استان فارس شناسایی شده است.

به گزارش پیام خبر، «علی اکبری»، از افزایش موارد نمونه گیری‌های تشخیصی به ۵۱۱ هزار و ۹۴۳ مورد از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد و گفت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، تاکنون ۱۵۲هزار و ۵۵۷ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به جان باختن ۳۶ هم استانی مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری را از ابتدای شیوع در استان 2 هزار و ۶۸۵ نفر اعلام کرد.

به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم اکنون هزار و ۵۶۷ بیمار مثبت و یا دارای علایم مشکوک به کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۰۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی مجموع بهبودیافتگان این بیماری را نیز که از ابتدای شیوع بیماری با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۱۴۲هزار و ۶۹۱ نفر اعلام کرد.

معاون درمان دانشگاه در ادامه این گزارش ضمن تشکر از عموم مردم استان در شهرها و مناطق مختلف به پاس رعایت محدودیت‌ها و قوانین و مقررات بهداشتی، این امر را در کاهش آمار مبتلایان و بیماران نیازمند بستری موثر دانست.

اکبری افزود: این همکاری و کاهش آمار موجب شده تا بتوانیم تمامی ظرفیت بیمارستان‌های استان را در اختیار بیماران نیازمند به بستری قرار داده و شرمنده مردم نباشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل