کد خبر: 7573
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، تاکنون ۱۵۲هزار و ۵۵۷ بیمار مثبت قطعی در استان فارس شناسایی شده است.

به گزارش پیام خبر، «علی اکبری»، از افزایش موارد نمونه گیری‌های تشخیصی به ۵۱۱ هزار و ۹۴۳ مورد از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد و گفت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، تاکنون ۱۵۲هزار و ۵۵۷ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به جان باختن ۳۶ هم استانی مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری را از ابتدای شیوع در استان 2 هزار و ۶۸۵ نفر اعلام کرد.

به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم اکنون هزار و ۵۶۷ بیمار مثبت و یا دارای علایم مشکوک به کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۰۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی مجموع بهبودیافتگان این بیماری را نیز که از ابتدای شیوع بیماری با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۱۴۲هزار و ۶۹۱ نفر اعلام کرد.

معاون درمان دانشگاه در ادامه این گزارش ضمن تشکر از عموم مردم استان در شهرها و مناطق مختلف به پاس رعایت محدودیت‌ها و قوانین و مقررات بهداشتی، این امر را در کاهش آمار مبتلایان و بیماران نیازمند بستری موثر دانست.

اکبری افزود: این همکاری و کاهش آمار موجب شده تا بتوانیم تمامی ظرفیت بیمارستان‌های استان را در اختیار بیماران نیازمند به بستری قرار داده و شرمنده مردم نباشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.