کد خبر: 7578
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
تست کرونا

یک متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه گفت: انجام تست‌ها و آزمایشات مربوط به کروناویروس باید با تجویز پزشک انجام شود.

به گزارش پیام خبر، دکتر میلاد مسائلی اظهار کرد: مهمترین و اصلی‌ترین راه برای تشخیص بیماری کووید ۱۹ تست PCR است اما آزمایش خون هم به عنوان یکی از موارد کمک کننده می تواند در کنار تست PCR قرار گیرد.

وی تصریح کرد: فاکتورهایی مانند کم شدن گلبول‌های سفید و پلاکت‌ها همچنین مثبت شدن برخی فاکتورهای التهابی مانند CRP در آزمایش خون به پزشکان در تشخیص ابتلا به کروناویروس کمک می‌کند.

مسائلی با بیان اینکه انجام تست حتماً باید توسط پزشک تجویز شود، خاطرنشان کرد: آزمایش خون، تصویربرداری از ریه، حضور در مراکز درمانی و آزمایشگاه ها توصیه نمی شود و این اقدامات اثر پیشگیرانه ندارد.

وی در رابطه با تست‌های آنتی‌بادی مطرح کرد: این تست‌ها اگرچه جزء تست‌های آزمایشگاهی هستند که انجام می شوند اما از نظر اعتباری برای ما به عنوان فاکتور التهابی قابل قبولی نیستند و جواب آن ممکن است کاذب باشد.

این پزشک متخصص در پایان تأکید کرد: علاوه بر هزینه بر بودن و آلودگی محیطی، انجام این تست‌ها خیلی به پروسه تشخیص و درمان کمک بیماری کرونا نمی کند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.